Paris Saint-Germain e do me patjetër trofeun e Champions League dhe pas eliminimit në këtë edicion, po shikon ndryshimet që mund të bëjë për vitin e ardhshëm.

Sipas raportimeve të medieve vendase, PSG po mendon që të bëjë një “revolucion francez” në skuadër.

Përveç emrave nga kampionatet e huaja, parizienët kërkojnë që të afrojnë lojtarë nga Ligue 1 si: Khephren Thurman i Nice, Youssouf Fofana i Monaco apo edhe Rayhan Cherki i Lyon.

Megjithatë te PSG janë të vetëdijshëm se që të bëjnë të mundur afrime të tilla së pari duhet “pastruar” skuadra dhe emrat që me shumë mundësi do të “sakrifikohen”, sipas medieve franceze janë Lionel Messi, Neymar, Carlos Soler dhe Juan Bernar.