MILAN, ITALY - 2022/10/26: Romelu Lukaku of FC Internazionale celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League 2022/23 Group Stage - Group C football match between FC Internazionale and FC Viktoria Plzen at Giuseppe Meazza Stadium. Final score; Inter 4:0 Viktoria Plzen. (Photo by Fabrizio Carabelli/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Romelu Lukaku nuk ka dëshirë të kthehet te Chelsea dhe të punojë me trajnerin e ri Mauricio Pochettino sezonin e ardhshëm.

Sipas Gazzetta dello Sport, sulmuesi dëshiron të qëndrojë te Inter me çdo kusht kur huazimi i tij të përfundojë muajin e ardhshëm.

Zgjatja e qëndrimit të tij me gjigantët e Serie A edhe për një vit është një mundësi dhe vendimi do të merret pas finales së Ligës së Kampionëve.

Lukaku ka “përcjellur mendimet e tij” te shefat e Interit, duke përsëritur se ardhja e Pochettino nuk ka pasur asnjë ndikim në dëshirën e tij për t’u larguar nga Stamford Bridge.