Shakira zbuloi se ish-partneri i saj Gerard Pique e “tradhtoi”, teksa babai i saj ishte në kujdesin intensiv, ka rrëfyer ylli kolumbian për edicionin spanjoll të revistës People.

“Njeriu që kam dashur më shumë në jetën time, babai im, më la kur kisha më shumë nevojë për të”, tha këngëtarja kolumbiane Shakira në “Spain’s People”.

Më shumë se një vit pasi Shakira dhe Pique njoftuan ndarjen e tyre, superylli kolumbian kujtoi një tjetër vështirësi që kishte kaluar në të njëjtën kohë.

Në një intervistë të re që dha, ajo tha se zbuloi se Pique e kishte “tradhtuar” menjëherë pasi babai i saj William Mebarak Chadid u shtrua në spital për shkak të një rënieje të rëndë.

Këngëtarja e ‘Hips Don’t Lie’, po fliste në emision se si nëna e saj Nidia Ripoll Torrado është ‘partnerja e saj në krim’ dhe babai i saj është ‘miku i saj më i mirë’ kur kujtoi incidentin, përcjell abcnews.

“Ai erdhi në Barcelonë për të më ngushëlluar pasi ishte i trishtuar për shkak të ndarjes time”, tha Shakira, e cila ka dy djem, Milanin, 9 vjeç dhe Sasha, 7 vjeç, me Pique.

“Kur ishte në shoqërinë e Milanit, ai u plagos rëndë në një aksident. Gjithçka ndodhi papritur. Shtëpia ime po shkatërrohej. Mësova përmes shtypit se isha tradhtuar ndërsa babai im ishte në ICU”.

Ajo kujtoi se mendonte se “nuk do t’i mbijetonte” vështirësitë:

“Njeriu që doja më shumë në jetën time, babai im, po më linte kur kisha më shumë nevojë për të. Nuk mund të flisja me të ose të shkoja në të mirën time, nuk mund të llogarisja në këshillën që kisha aq shumë nevojë.”

Duke detajuar procesin e rikuperimit të babait të saj, Shakira tha se kishte qenë ‘shumë i vështirë dhe i ngadaltë’, por e lavdëroi atë si një ‘burrë të mrekullueshëm dhe një personazh të dashur që na befason të gjithëve me forcën e tij’

“Ai e ka kapërcyer koronavirusin një herë, dy aksidente, një pneumoni dhe pesë operacione, të gjitha në moshën 91-vjeçare në më pak se gjashtë muaj. Babai im është shembulli i fundit i qëndrueshmërisë dhe nëna ime ishte pranë tij ditë e natë,” vazhdoi ajo.

“Ata janë të dy një reflektim i kësaj ëndrre që nuk u realizua për mua. Por shpresoj se ata do të jenë modele për fëmijët e mi, modele dashurie, durimi në marrëdhënie, përkushtimi total dhe dëshirë për jetën.”