Florentino Pérez, presidenti aktual i Realit të Madridit, po shqyrton mundësinë e dorëheqjes sapo të përfundojnë punimet e rinovimit të stadiumit “Santiago Bernabéu”.
Presidenti i klubit “merengues” ka planifikuar tashmë disa mundësi për pasardhësin e ardhshëm, njëra prej të cilave është e pazakontë: sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, zgjedhja e parë do të ishte tenisti Rafael Nadal.

37-vjeçari nuk e ka fshehur asnjëherë pasionin e tij klubin mbretëror dhe synimi i tij është të betohet më shumë si figurë më diplomatike dhe t’ia linte drejtimin ekzekutiv të klubit njerëzve të besuar të Florentino Pérezit. Përveç tenistit, Emilio Butragueño, ish-sulmues i Realit të Madridit, i cili ka qenë përgjegjës për pozicionin e drejtorit të marrëdhënieve institucionale në klub që nga viti 2011, është gjithashtu kandidat për postin e rëndësishëm.