Dashi

Vështirësitë e hasura në një projekt pune apo grupi do të zgjidhen më lehtë nga sa mund të mendoni. Edhe pse do të duhen disa ditë për t’u rikthyer në normalitet, mënyra se si i qaseni këtij problemi do të admirohet dhe lavdërohet nga autoritetet. Një qasje eksperimentale do të shpërblehet mirë.

Demi

Po i lejoni komentet e një miku apo të afërmi që të verbërojë gjykimin tuaj? Pyetjet që duhet t’i bëni vetes përpara se t’i merrni seriozisht janë: a është kjo e vërteta, apo thjesht po transmetojnë një thashethem tashmë të ekzagjeruar?

Binjakët

Nëse dikush do t’i kishte trajtuar problemet ashtu siç kanë ndodhur në vend që t’i injoronte siç ka bërë, nuk do të kishin hyrë në rrëmujën në të cilën janë tani. Të tjerët po kërkojnë nga ju për të zgjidhur diçka. Suksesi juaj aty ku të tjerët kanë dështuar do të bëjë që besimi juaj të rritet.

Gaforrja

Nëse keni ndonjë shqetësim për aktivitetet e një faniljari, pyesni se çfarë po ndodh. Ju do të siguroheni shpejt se ata e dinë se çfarë po bëjnë. Një ftesë për një ngjarje në grup do të jetë me vlerë të pranohet. Diskutimi i muzikantëve, shkrimtarëve, aktorëve dhe kineastëve të preferuar do të forcojë lidhjet me njerëz të ndryshëm në komunitetin tuaj.

Luani

Veprimet e shpejta në disa fusha mund të rezultojnë të vonuara. Një projekt është përballur me shumë vonesa. Do të duhet shumë përpjekje për ta rikthyer këtë në rrugën e duhur. Do të nevojiten më shumë kërkime përpara se të jeni në gjendje të merrni një vendim të rëndësishëm. Një burimi të ardhurash të pafituara së shpejti do t’i vijë fundi.

Virgjëresha

Po akuzoheni për diçka që nuk e keni kërkuar apo pranuar. Sigurohuni që të luftoni për të drejtat tuaja. Po bëni çmos për të mbajtur nën kontroll financat, por kjo nuk do të ndihmohet nga një faturë e papritur që ka trokitur në financat tuaja së fundmi.

Peshorja

Një çështje ligjore ose biznesi mund të vendoset kundër jush. Përpara se të hiqni dorë nga kjo, ka mënyra për ta kthyer këtë situatë në avantazhin tuaj. Kur gjërat nuk shkojnë siç pritej, shikojeni këtë si një sfidë për të gjetur një mënyrë alternative për të çuar përpara interesat tuaja.

Akrepit

Mund t’ju duhet të riorganizoni rutinën tuaj në mënyrë që të përshtateni në një kurs trajnimi ose studimi afatshkurtër. Meqenëse kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar aftësitë dhe njohuritë tuaja, nuk do të dëshironi ta refuzoni këtë ofertë.

Shigjetari

Kolegët, familjarët dhe fqinjët do t’ju afrohen për këshilla. Rrallëherë do të qëndroni vetëm për një kohë të gjatë. Mundësia për të marrë një rol kryesor në një përpjekje në grup do të jetë një mundësi që do ta pranoni me kënaqësi. Puna në ekip nxjerr më të mirën tek ju.

Bricjapi

Një ofertë pune që nuk e kishit menduar se do merrnit do të jetë tërheqëse në faktin që do t’ju rrisë të ardhurat. Në të njëjtën kohë, përgjegjësitë që vijnë me të do t’ju bëjnë të pyesni veten nëse do t’ia vlejë. Flisni për dyshimet tuaja me një mik të besuar.

Ujori

Jeni mirënjohës ndaj një fqinji që është treguar i sjellshëm me ju kohët e fundit, por preferoni që ai t’ju lërë vetëm tani. Dikush është shumë llafazan ose kureshtar. Ju duhet të gjeni një mënyrë të sjellshme për t’u larguar nga kjo marrëdhënie.

Peshqit

Përveçse jeni kaq i vendosur për të arritur një qëllim specifik, një koleg i vjetër do të jetë ndihmues dhe mbështetës. Ju kishit pritur që ata të qëndronin në rrugën tuaj, por ata mund të shohin potencialin tuaj dhe e dinë se sa do të thotë kjo mundësi për ju.