Të shtëna me armë janë raportuar në një stacion autobusi në Jeruzalem, ku si pasojë kanë humbur jetën 3 persona dhe janë plagosur 6 të tjerë.

Sipas informacioneve, 2 të moshuar humbën jetën në spital ndërsa një 24 vjeçare u deklarua e vdekur në vendngjarje.

Të paktën dy persona të armatosur palestinezë u qëlluan nga forcat e sigurisë në vendngjarje, sipas raporteve fillestare.

Shërbimi Emergjent në Jeruzalem njoftoi se të plagosurit ndodhen në gjende të rëndë shëndetësore.