Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko do të jetë në Kinë sot dhe nesër në një vizitë dy-ditore.

“Negociatat midis kreut të shtetit bjellorus dhe presidentit të Republikës Popullore të Kinës Xi Jinping do të mbahen në Pekin ,” raportoi BelTA, duke cituar shërbimin për shtyp të Lukashenkos.

“Axhenda përfshin çështje të tregtisë, ekonomisë, investimeve dhe bashkëpunimit ndërkombëtar.”