Sipas raportimeve, Real Madridi po planifikon një sulm të dyfishtë për yjet e Manchester United, Raphael Varane dhe Casemiro. Lëvizja do të bënte që dyshja të kthehej te gjigantët spanjollë vetëm disa sezone pasi u larguan nga Old Trafford. Varane, 30 vjeç, luajti 360 ndeshje për Real Madridin përpara se të vuloste një transferim prej 41 milionë sterlinash te Manchester United në 2021.

Casemiro, 32 vjeç, e ndoqi atë një vit më vonë për 70 milionë sterlina pasi fitoi pesë Champions League me Los Blancos. Por të dy supozohet se janë nxjerrë në shitje nga Sir Jim Ratcliffe. Varane dhe Casemiro janë të dy ndër lojtarët më të paguar të klubit.

Dhe sipas spanjolles Fichajes, Real Madrid po analizon nëse duhet të rimarrë dyshen. Përvoja e tyre në klub konsiderohet e vlefshme për trajnerin Carlo Ancelotti. Por Real Madridi mund të përballet me konkurrencën nga klubet e Arabisë Saudite në garën për të nënshkruar me Varane dhe Casemiro.

Dhe me Ratcliffe që planifikon një rinovim të skuadrës, ata mund të mos jenë dy lojtarët e vetëm që largohen nga Manchester United. Victor Lindelof, Aaron Wan-Bissaka, Sofyan Amrabat, Antony dhe Anthony Martial të gjithë pritet të largohen.