Vajza e trajnerit Sylvinho ka postuar foto duke përcjellë babanë e saj drejt Shqipërisë. Taty (Tifany) Mendes i ka shoqëruar fotot edhe me një shkrim “Të dua babi”.

Më 14 qershor Kombëtarja e Shqipërisë, nis rrugëtimin në fazën finale të Europianit 2024 që zhvillohet në Shqipëri dhe trajneri I kombëtares pritet të zbarkojë gjatë këtyre ditëve në Tiranë për t’u përgatitur.
Kuqezinjtë janë në grupin B me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë. Më 15 qershor do të luajmë me Italinë, më 19 qershor kundër Kroacisë, ndërsa më 24 qershor përballë do të kemi Spanjën.