Një sasi prej 1050 bimë dhe fidanë kanabis sativa u asgjësuan në kuadër të operacionit të koduar “Klosi”

Parcela me kanabis u zbulua nga droni ndërsa në pranga ra Aleks Frroku, 28 vjeç, i cili u kap në flagrancë duke u kujdesur për bimët narkotike.

Procedohen penalisht kryeplaku i fshatit Klos dhe specialisti i pyjeve për zonën Fan, për shpërdorim detyre.