23.06.2021 10:10
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

22186 POSTIME 0 KOMENTE

Do t’i vini flakën kësaj jave, ja ç’kanë parashikuar yjet për këto data

Dashi Nuk do të lejoni që të tjerët t’ju mënjanojnë. Do të doni me çdo kusht t’ju dalë juaja. Bëni kujdes, sepse kjo do...

Ballkani pengon Ballkanin për integrimin në BE

Nga Plator Nesturi Nuk ka qenë hera e parë që ndodh kur Ballkani pengon Ballkanin për integrimin në BE. Vite të shkuara ishte sërish Maqedoni...

I nxehti afrikan në Shqipëri, çfarë të bëni për ta shmangur: Nëse ndiheni keq...

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo...

Manastirliu: Vazhdojmë planin derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shkruar në një status në rrjetet sociale se plani kombëtar i vaksinimit do të vazhdojë derisa qytetari i...

Blinken në Gjermani për rigjallërimin e marrëdhënieve

Gjatë vizitës së tij të parë në Gjermani, sekretari i Shtetit i SHBA, Antony Blinken do të takohet me kancelaren Angela Merkel dhe ministrin...

ANALIZA: Përse e la BE në baltë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut?

Bashkimi Europian duket sikur gjendej dy muajt e fundit në një betejë kundër kohës, për të bindur Bullgarinë të hiqte veton ndaj Maqedonisë së...

Rama publikon foton: 8 vite më parë shqiptarët i besuan të ardhmen Partisë Socialiste

8 vite më parë, më 23 Qershor 2013, pas qeverisjes 8-vjeçare të demokratëve, zgjedhjet parlamentare i fitoi Partia Socialiste e udhëhequr nga Edi Rama. Kryeministri...

Vetoja bullgare për Shkupin bllokoi edhe Tiranën, a po lobon Shqipëria për ndarje?

Për shkak të vetos bullgare kundër Shkupit, e pësoi edhe Tirana duke bërë që BE të shtyjë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Modric në histori të Kroacisë pas golit në “Euro 2020”

Luka Modric ka bërë paraqitje mbresëlënëse kundër Skocisë. Me fitoren 3-1, Kroacia arriti që nga veti i tretë të dali në atë të dytë...

Kurti pritet sot nga presidenti Macron, çfarë do të diskutohet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot në orën 19:30, do të pritet në Pallatin Elisee në Paris nga presidenti i Francës Emmanuel Macron. Kurti...