04.10.2023 06:06

Sociale

Si mund të tregoni nëse një avion ka një emergjencë, në rrjetin FlightRadar (fotot)

A e dinit se rrjeti i gjurmimit të avioneve FlightRadar mund të përdoret jo vetëm për vendndodhjen e itineraret e fluturimeve, por dhe për...

“3 kumbulla dhe 3 dardha”, kërcënimi i paprecedentë i dërguar në burg për Arben...

Një kërcënim i paprecedentë ka ndodhur brenda burgut të Bradasheshit në Elbasan, pasi Arben Spahiut, i arrestuar për arsenalin e armëve të zbuluar tek...

Në luftë kundër kancerit të gjirit! Muaji tetor i kushtohet sensibilizimit të grave për...

“Tetori Rozë” dhe jo vetëm në fakt, duhet të na kujtojë për një kontroll rutinë të gjirit. Një eko, një mamografi shpëton jetë nëse...

Rreziku nga tullumbacet me azot bëjnë bashkë deputetët në Komisionin e Ligjeve

Diskutimi në Komisionin e Ligjeve i nismës për të lejuar shitjen e produkteve me bazë kanabisin mjekësor, shërbeu që parlamentarët të ngrenë një tjetër...

Gazetarja shqiptare tregon eksperiencën e saj. Më pushuan, sepse më kërkonin punë të tjera…

Gazetarja Zhaklina Gjolla, ka qenë e e ftuar në emisionin "Ftesë në 5", për të diskutuar rreth temës së pagës në Shqipëri. Ajo ka treguar...

Ishin të pandarë, dedikimi prekës i bashkëshortes për regjisorin Kristaq Mitro: 6 muaj pa...

Regjisori Kristaq Mitro, mungon fizikisht prej muajit prill. Në 6 mujorin e ndarjes së tij nga jeta, bashkëshortja Eliana, me të cilën ishin të...

Rama: Në shtator vizituan vendin mbi 1 milionë turistë, synojmë të kapim 10 milionë...

Kryeministri Edi Rama tha se në muajin shtator vendin e kanë vizituar mbi 1 mln turistë. Kreu i qeverisë bëri me dije se synojnë...

19 ditë nga Maratona e Tiranës, ja si të regjistroheni për të garuar

Edhe 19 ditë kanë ngelur nga Maratona e Tiranës 2023. E kthyer tashmë në një traditë, Maratona rikthehet më 22 tetor për të shtatin...

Rama: Brenda këtij mandati, sistem të revolucionarizuar të prokurimeve publike! Do rritet transparenca

Brenda këtij mandati do të kemi një sistem te revolucionarizuar të prokurimeve publike, bëri me dije kryeministri Edi Rama gjatë një diskutimi me sipërmarrjen...

Papa sugjeron që Kisha Katolike mund të bekojë lidhjet mes personave të gjinisë së...

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...