11.12.2023 03:54
Home Moti

Moti

Kthjellime dhe kalime të lehta vranësirash, si do jenë temperaturat sot

Pritet rritje e mëtejshme e vlerave barike, duke sjellë në vendin tonë mbizotërim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë territorin, por herë pas here...

Alternime kthjellimesh, vranësira dhe rënie temperaturash, parashikimi i motit për sot

Qarkullimi i masave ajrore nga veriperëndimi i Europës do të kushtëzojë në vendin tonë alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë territorin, ku më...

Mot i paqëndrueshëm në të gjithë vendin, si do të luhaten temperaturat sot

Do të mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme edhe gjatë ditës së enjte, ku orët e paradites do të dominohen nga vranësira...

Reshje shiu dhe dëbore në vend, temperaturat pësojnë rënie

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke sjellë reshje shiu në Ultësirën Perëndimore si edhe reshje dëbore në zonat...

Parashikimi i motit/ Kthjellime dhe vranësira, në disa zona priten reshje të izoluara shiu...

Do të vijojnë masat ajrore të qëndrueshme ndikimin e tyre në Shqipëri duke sjellë përmirësim të ndjeshëm të situatës së kushteve atmosferike. Për pasojë...

Mot i kthellët por i ftohtë, bien ndjeshëm temperaturat

Moti kryesisht i kthjellët por i ftohtë do të jetë dominant në të gjithë territorin e vendit tonë si pasojë e prezencës së masave...

Moti i keq “mbërthen” Europën, situatë kaotike me transportin në shumë shtete

Moti i keq ka mbërthyer Evropën këtë fundjavë. Gjermania, Austria dhe Zvicra janë shtetet më të prekura. Mynihu u bllokua pas reshjeve rekord...

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Dita e diel do të jetë nën mbizotërimin e vranësirave të dendura të cilat gjatë orëve të mesditës do të gjenerojnë reshje shiu e...

Si do të jetë fundjava? Para se të niseni për udhëtim shikoni motin

Shërbimi Meteorologjik parashikon një mot me relativisht të qëndrueshme me alternime të herëpasherëshme kthjellimesh e vranësirash. Ndërsa të shtunën temperaturat do të kenë një...

Plane për ditët e para të Dhjetorit? Mësoni si do të jetë moti këtë...

Fundjava pritet të shoqërohet me temperatura mbi mesataren e ditëve të Dhjetorit. Në një lidhje direkte për Klan News, sinoptikani Hakil Osmani nga “MeteoAlb”...