24.02.2024 01:48
Home Tags Afrika

Tag: Afrika

2-vjetori i luftës në Ukrainë, Veliaj: Gjithmonë pranë popullit ukrainas, javën tjetër Tirana bujare...

Dy vite nga fillimi i sulmit rus ndaj Ukrainës, qytetarët e Tiranës zhvilluan këtë të shtunë një manifestim në kryeqytet, pas ftesës së kryetarit...

Modelja e njohur shkakton debate: Çdo familje shqiptare e ka një pedofil

Në një intervistë të fundit në emisionin e mëngjesit “Dita e Re”, finalistja e edicionit të parë e Big Brother VIP Kosova, Juliana Nura,...

“O paburrë, lyrash”! I përmendi Donaldin, ofendimet në debatin mes Julit dhe Romeos kalojnë...

Mbrëmjen e djeshme “Vëllai i Madh” ka mbledhur të gjithë djemtë e shtëpisë të cilët janë të nominuar në një darkë. Mes tyre ata kanë...

Protestuesit “sulmojnë” Macron: Përleshen me policinë në panairin e bujqësisë në Paris!

Zemërata e fermerëve francezë nuk ndalet, e së fundi ata hynë me traktorë në qendrën e Parisit për të shtuar presionin mbi presidentin Emmanuel...

Shkak tradhtia? Në një romancë prej më shumë se 1 viti, Adrola Dushi i...

Prej më shumë se një viti, këngëtari i njohur Capital T ka qenë në qendër të vëmendjes së medias rozë për shkak të aludimeve...

Jo vetëm tri pikët e radhës, Leverkusen vendos rekord në Gjermani

Bayer Leverkusen nuk njeh limite këtë sezon. Skuadra e Xabi Alonso-s triumfoi 2-1 ndaj Mainz në sfidën e parë të javës së 23-të, teksa...

Bëni pjesë në listë? Hëna e plotë e shkurtit/ Pikë kthese për jetën tuaj,...

Merr fryme thelle. Tani, lëshojeni ngadalë atë frymë dhe hapni mendjen tuaj ndaj mundësive të reja. Hëna e plotë e ardhshme është një kohë...

“Ku e di ai se çfarë i bëj unë”/ Gazi dhe Egla flasin për...

Mëngjesi i sotëm në “Big Brother Vip” ka nisur e qetë e pa debate. Teksa po ecnin rreth e rrotull pishinës, Gazi bisedon me...

Dalin rezultatet: Ja cilin banor votoi publiku për të dalë këtë të shtunë nga...

Të gjithë djemtë e Big Brother VIP ishin në nominim këtë javë. Ishte Sara ajo që dërgoi djemtë në nominim pasi hapi kutinë e...

Bëji vetes këto 12 pyetje dhe zbulo nëse ke trauma nga fëmijëria

Mund të jetë e vështirë që të pranosh një traumë fëmijërie, veçanërisht kur e di historinë dhe origjinën e saj. Në fakt, për shumë...