21.05.2024 09:17
Home Tags Boko Haram

Tag: Boko Haram

A ka pasur miqësi të vërteta në BBV? Përgjigjet Françeska

E ftuar në emisionin “Big Brother Radio” në TAR ishte Françeska Murati, ish-banorja e këtij edicioni të tretë të “Big Brother VIP Albania”, për...

Si Bami organizoi hakmarrjen? Bashkoi forcat me Dukët, Doklen dhe armiqtë e Martinajt

Pasi i shpëtoi një atentati në afërsi të Urës së Tapizës, më 4 nëntor të vitit 2020, Durim Bami nisi të interesohej së kush...

Origjina intriguese sekrete e Kalorësve Templarë

Një forcë luftarake e frikshme, e nderuar, shumë e mitologjizuar, Urdhri i Kalorësve Templarë u formua në vitin 1119 me qëllimin e qartë të...

Fati juaj sot/Zbuloni shenjat e horoskopit më me fat për sot

DASHI Neptuni do influencoje se tepermi tek jeta juaj sentimentale dot. Do merrni disa vendime ne cift te cilat do i japin nje tjeter drejtim...

Parashikimi i motit për sot

Pas motit të ndryshueshëm që mbajti ditëve të shkuara, që solli edhe reshje shiu dhe temperatura të ulëta, në ditët në vijmë fusha të...

Revista amerikane përshkrim Shqipërisë: Pse po bëhet kaq popullore?

Turistët vazhdojnë të rezervojnë fluturime pavarësisht inflacionit. Megjithatë, destinacionet ku ata drejtohen mund të jenë të ndryshme, shkruan Elizabeth Casolo në një artikull të...

Nuk do të ketë licenca të reja/ BSH “mbyll dyert” për mikrofinancën e kredive...

Banka e Shqipërisë ka vendosur të ndërmarrë një qasje të shtrënguar ndaj dhënies së licencave të reja për institucionet financiare të mikrokredive të shpejta. Burime...

HOROSKOPI I DITËS së nesërme, e martë 21 maj 2024

DASHI Është një ditë për t'iu kushtuar dashurisë. Në punë do ju duhet të tregoni aftësitë tuaja diplomatike për të shmangur debatet me kolegët. Nëse...

“Bëhu finalist i rritur, trego që je bob”, debat i ashpër mes Romeos dhe...

Romeo dhe Juli janë përfshirë në një debat të ashpër me njëri-tjetrin ditën e sotme në shtëpinë e “Big Brother VIP3”. Romeo i ka thënë...

Ka një mënyrë të kuptohet, nëse politika është peng i këtyre bandave që po...

Operacioni i madh i SPAK ndaj 7 grupeve kriminale më të rrezikshme në Shqipëri, po mban të mbërthyer opinionin publik për shkak ndjeshmërisë që...