10.12.2023 02:50
Home Tags Dimri

Tag: dimri

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli iranian do të triumfojë kundër sunduesve

Populli iranian do ta mposhtë përfundimisht autoritarizmin e vendosur nga Qeveria, e cila i ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha nga burgu...

Po i mbarojnë edhe BE-së paratë?

Jo vetëm Berlini grindet për para, por edhe Brukseli. Komisioni Europian parashikon të rrisë buxhetin e BE me 66 miliardë euro. Qeveria gjermane kërkon...

Rikthimi në fushë i Marash Kumbullës, Mourinho zbulon datën dhe detajet

Futbollisti shqiptar ka lënë pas dëmtimin e rëndë që pësoi në pranverë të këtij viti ndaj Milanit dhe tashmë ka rinisur stërvitjen me grupin...

Analiza e BBC për Vuçiç: Si u bë një radikal në moshën 23-vjeçare, kërkimi...

Aleksandar Vuçiç ka dominuar politikën serbe për dekadën e fundit, fillimisht si kryeministër dhe më vonë si president. Për mbështetësit ai është një udhëheqës...

Rekord në industrinë e muzikës, Taylor Swift fitoi mbi 1 mld dollarë gjatë turneut

Turneu i koncerteve të Taylor Swift, i quajtur “Erase” (Erase), i cili filloi në mars, vendosi një rekord të ri duke fituar rreth 1.04...

Martesë me Instagram, të rinjtë divorcohen dy javë më pas

Divorci pas dy javësh nga celebrimi i një marrëdhënieje 10-mujore që nisi në Instagram ka sjellë një problem të madh për Andin. 27-vjeçari akuzohet...

LiriDona dhe trimat e mjerë shqiptarë

Nga Martin Leka Makabër. Burri porosit vrasjen e gruas. (referoju: bashkëshorti/bashkëshortja). Inskenon grabitjen. Realizon qëllimin. Vret gruan e tij me një dorac! Arësyeja? Nuk dihet ende. Ndoshta...

Balla: Policia do të rrisë vigjilencën gjatë festave të fundvitit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla deklaroi se Policia e Shtetit do të rrisë vigjilencën gjatë festave të fundvitit. Përmes një mesazhi, Balla thekson se elemente...

Arbër Hajdari së shpejti baba, zbulon gjininë e fëmijës

Arbër Hajdari zbuloi ekskluzivisht në “Më Lër të Flas” se do të bëhet baba dhe se festat e këtij viti do ta gjejnë ndryshe. Ai...

Koçiu: Me buxhetin 2024 nis rinkonstruksioni total i Spitalit Rajonal të Korçës

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu vizitoi Spitalin Rajonal të Korçës, ku është takuar me shefat e shërbimeve, mjekët dhe stafin e...