28.11.2023 05:34
Home Tags Dy shenjat me fat

Tag: dy shenjat me fat

Bayerni ‘kyç’ portën, rinovon kontratën me të dy portierët

Bayerni i Mynihut ‘kyç’ portën deri në 2025-ën. Gjigantët gjermanë kanë njoftuar se kanë firmosur kontratat e reja me të dy portierët, titullarin Manuel Neuer...

Përse u tradhtuan shqiptarët?

Nga Monika Stafa Prej një gjysmë shekulli të gjithë ne kemi mësuar se Shqipëria u shpall mbretëri për shkak të ambicies së shfrenuar për pushtet...

Punësimi i lirë i veterinerëve/ Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Kosovë-Maqedoni e Veriut

Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar marrëveshjen mbi sigurinë ushqimore dhe punësimin e lirë të veterinerëve. Lajmi është bërë i ditur nga Oda...

Ishulli artificial ‘Tajvan’ në Dubai/ Bosi i penduar i trafikut të drogës ia dhuron...

Një ish-trafikant droge, i ka dorëzuar autoriteteve italiane një ishull artificial që zotëron në brigjet e Dubait me shpresën për të marrë një ulje...

Përshkoi 260 km nga Prishtina për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Erzen Zyberaj merr...

Shqiptari nga Kosova, Erzen Zyberaj i cili ndërmori aventurën e tij me rastin e 111-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë duke përshkuar 260 kilometra nga...

Ter Stegen nuk ia del, Xavi thërret portierin 17-vjeçar për ndeshjen me Porton

Ashtu siç pritej, Xavi duhet të bëjë pa Marc-Andre ter Stegen në ndeshjen shumë delikate kundër Porto-s, që është vendimtare për kalimin e raundit...

​”Festojmë me aleatin tonë”, NATO uron Shqipërinë për 111 vjetorin e Pavarësisë

NATO ka uruar Shqipërinë për Festën e Pavarësisë. “Ripostoni për t’u bashkuar me ne për të festuar Aleatin tonë #Shqipëri në #Ditën e Pavarësisë së...

Stoltenberg thirrje vendeve të NATO-s të mbështesin Ukrainën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u bëri thirrje anëtarëve të aleancës ushtarake që të vazhdojnë të mbështesin Ukrainën në luftën kundër Rusisë,...

Kënga patriotike më e kërkuar në Google, ja 2 këngët e tjera që e...

Eksperti i IT, Tom Kallanxhi tregoi në një intervistë për Euronews Albania se kënga me e kërkuar patriotike në Google është kënga “Mora fjalë”...

Serbia nuk do kuqezinjtë/ Presidenti i Federatës serbe: Zoti na ruajt nga Shqipëria!

Serbia është kualifikuar pas 14 vitesh në finalet e një kampionati Europian. Ashtu si edhe Shqipëria, në datën 2 dhjetor do të mësojë emrat...