19.09.2021 01:37
Home Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rriten kërkesat për divorc, ja cilat janë dy shkaqet kryesore

Kërkesa për divorc nga çiftet në kryeqytet janë shtuar ndjeshëm këtë vit. Të dhënat e siguruara nga ABC, tregojnë se nga Janari deri më...

Franca tërhoqi ambasadën, reagon SHBA

Pas përshkallëzimit të grindjes mes aleatëve pasi Franca tërhoqi ambsadorët e saj në shenjë proteste duket se SHBA po kërkon të rregullojë marrëdhëniet. SHBA tha...

Linda Halimi heq dhjamin

Ajo rreth një muaj më parë njoftoi fansat se do të bëjë një tjetër ndërhyrje që ka të bëjë me heqjen e dhjamit. Bëhet fjalë...

I vetmi shans i Berishës është të jetë i paqartë!

Nga Mero Baze Ka shumë pikëpyetje brenda grupit të vogël që i është bashkangjitur Berishës, por edhe atyre që e vështrojnë nga jashtë, se çfarë...

‘Rama makinë me qira konform rregullave’, gazetarja: Kryeministri nuk ka blerë makinë me fondet...

Gazetarja e ABC News Albania, Esiona Ekonomi është interesuar për automjetin me të cilin lëviz kryeministri Edi Rama. Përmes një statusi në llogarinë e saj...

Horoskopi, fati yt për datën 19 shtator 2021

Dashi Një ditë e mirë sot për të gjithë ata që i përkasin shenjës së Dashit. Ditë plot risi të reja në fushën ku punoni....

Studimi: Ja si mund të kontrolloni stresin

Të gjithë stresohemi herë pas here, por ekspertët kanë paralajmëruar se duhet ta kontrollojmë këtë gjendje nëse duam të shmangim sëmundjet vdekjeprurëse. Studiuesit thonë se...

Fotolajm/ Vajza e Haxhinastos martohet me djalin e Nasip Naços

Djali i ish-ministrit Nasip Naço dhe vajza e Edmond Haxhinasto tashmë janë zyrtarisht të martuar. Djali i deputetit të PS-së Nasip Naços, Franko, i ka...

Bukuritë e parkut Divjakë-Karavasta tërheqin turistë nga Dubai

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta është shndërruar në një destinacion të preferuar për argëtim, qetësi dhe pushim në këtë fillimvjeshte dhe kryesisht nga turistë të huaj....

Xhaçka takon ambasadorin britanik: Bashkëpunim për të përparuar me reformat

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi një takim me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Alastair King-Smith. Ambasadori King-Smith u...