03.10.2023 03:34
Home Tags Efi

Tag: Efi

Shqipëria ngjitet në vendin e 3-të në Barometrin Botëror të Turizmit për Janar-Korrik 2023

Shqipëria ka arritur të ngjitet në vendin e 3-të në Barometrin Botëror të Turizmit për periudhën Janar-Korrik 2023. Lajmin e ka bërë me dije...

Në luftë kundër kancerit të gjirit! Muaji tetor i kushtohet sensibilizimit të grave për...

“Tetori Rozë” dhe jo vetëm në fakt, duhet të na kujtojë për një kontroll rutinë të gjirit. Një eko, një mamografi shpëton jetë nëse...

Lekët dhe dashuria në tetor/ Astrologu Jorgo Pulla zbulon çfarë kanë parashikuar yjet për...

Astrologu i njohur, Jorgo Pulla, i ftuar në emisionin e “ABC-së së Mëngjesit”, krahas parashikimit të përgjithshëm të horoskopit për muajin tetor, ka lexuar...

Përurohet godina e re e Taksave dhe Tarifave Vendore të Tiranës, Veliaj: “Bashkia e...

Godina e Drejtorisë së Përgjithshme të Taksave dhe Tarifave Vendore të Tiranës është ndërtuar nga e para, me mjedise të reja dhe hapësira të...

Shqipëria “vjedh” vëmendjen/ Britanikja “Travel weekly” artikull për atraksionet turistike

Shqipëria pa dyshim është një ndër vendet mesdhetare që kanë parë një boom turizmi këtë vit. Nuk ishin të pakët ata që mbetën të...

Presidenti i Inter Miamit ka një premtim për Messin: U trondita kur luajtëm në...

Jorge Más, president i Inter Miamit, është shprehur se do të bëjë gjithçka që Lionel Messi të luajë ndeshjen e lamtumirës para tifozëve të...

“Do përjetojnë një dramë ekonomike”/ Meri Shehu paralajmëron këtë shenjë të horoskopit

Astrologia e njohur, Meri Shehu, ka paralajmëruar sot personat e shenjës së Luanit që ‘të mos i japin shumë gaz makinës pas datës 20...

Rreziku nga tullumbacet me azot bëjnë bashkë deputetët në Komisionin e Ligjeve

Diskutimi në Komisionin e Ligjeve i nismës për të lejuar shitjen e produkteve me bazë kanabisin mjekësor, shërbeu që parlamentarët të ngrenë një tjetër...

Pesë veprimet që pa dashjen tuaj, shkatërrojnë lëkurën

Edhe pse rutina ndaj kujdesit për lëkurën na bën të mendojmë se është shumë e shëndetshme, ekziston ende mundësia që të kemi kryer pa...

Kurti: Më 1 nëntor pritet të nis regjistrimi i popullsisë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në takimin me zyrtarët komunalë për Komunitete dhe Kthim. Gjatë këtij takimi i pari i...