25.09.2023 12:17
Home Tags Elysée

Tag: Elysée

Gjermani-Francë, pakënaqësia në çështjet e armatimit rritet

Gjermania dhe Franca donin të zhvillonin së bashku sisteme komplekse armësh të së ardhmes. Tek projekti i përbashkët i tankeve luftarakë MGCS pritet një...

“Mendova se mund të mos kisha të tjera minuta”/ Adrola Dushi rrëfen ngjarjen që...

Dita e djeshme nuk ka qenë e lehtë për Adrola Dushin e cila ka kaluar një situatë të vështirë. Por, fatmirësisht gjithçka shkoi mirë. Përmes...

Gjermani/ Po shkatërrohen vlerat bazë të demokracisë?

Në Gjermani ka shpërthyer debati pas publikimit të një studimi mbi botëkuptimet me sfond ekstremist të djathtë në Gjermani. Gjermania ka një problem, sipas...

Kukësi konfirmoi se Berisha-Bardhi nuk janë zgjidhje për demokratët

Namir Lapardhaja Siç na rrëfejnë librat e shenjtë, të mbururit me mëkatin, është më e madhe se vetë mëkati. Përballë imoralitetit individual të ish-kryetarit të...

FOTOLAJM/ PS fiton bashkinë e Kukësit, kuksianët nderojnë Pandeli Majkon, e ngrenë në krahë

Kuksianët e kanë pritur shumë pozitivisht fitoren e PS në Kukës. Në video duket momenti ku kuksianët të lumtur kanë ngritur në krahë Pandeli Majkon....

PS mund Berishën sërish në Kukës, kuksianët në festë! Halilaj: Fitorja me këtë diferencë...

Partia Socialiste ka korrur sërish një fitore të thellë në Kukës, me një diferencë mbi 5 mijë votash para kandidatit të Berishës, Emri Vata. Në...

Moti i keq përfshin Juglindjen, disa fshatra pa energji elektrike në qarkun e Korçës

Ndërpritet energjia elektrike në disa fshatra të qarkut të Korçës. Shkak është bërë moti i keq që ka përfshirë juglindjen e vendit mëngjesin e sotëm...

Turi i dëgjesave, Manastirliu në Dimal: Prioritet arsimi profesional dhe evidentimi i nxënësve për...

25 Shtator, Dimal- Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, është ndalur në Shkollën e Mesme të Bashkuar "Refat Bani", në Syzezë të Dimalit,...

“Çdo shqiptar sot është në zi”, Basha për vrasjen e efektivit të Policisë së...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për vrasjen e policit të Kosovës Afrim Bunjaku, teksa sot Kosova ka shpallur ditë zie. Basha thekson se...

Festojnë 17-vjetorin e martesës, Eni Jani ndan foton e rrallë me Genc Fugën dhe...

Eni Jani dhe Genc Fuga festojnë sot 17-vjetorin e martesës. Ka qenë aktorja ajo e cila ka bërë një postim të ëmbël në mediat...