10.12.2023 06:50
Home Tags Eni Çobani

Tag: Eni Çobani

Profil/ Amaneti i fundit i Mirush Kabashit …

Ky dokumentar është bërë në kujtim të artistit të madh Mirush Kabashi i cili ndërroi jetë me 5 dhjetor 2023 pas një lufte të...

Shqiptarët mblidhen në Londër! Marin Mema shpallet President nderi i shoqatës “Ardhmëria”: Bashkimin mund...

Me ftesë të Shoqatës “Ardhmëria” të komunitetit shqiptar në Londër, gazetari i Top Channel, Marin Mema ka qenë prezent në një diskutim të hapur...

Tuchel e telefonon, Bayern dhe trajneri sulm frontal për lojtarin e Barcelonës

Ronald Araujo ka përfunduar në listën e dëshirave të Bayern Munich dhe trajnerit Thomas Tuchel. Bavarezët do të tentojnë që në merkaton e janarit...

Shenjat e horoskopit në të cilat nuk mund të mbështeteni

Disa shenja të zodiakut konsiderohen ndër më të pabesueshmet dhe për këtë arsye është më mirë të mos mbështetemi tek ato nëse kemi nevojë...

Rikthehen reshjet e dëborës në Korçë e Dardhë, ja si paraqitet situata në juglindje...

Reshjet e dëborës në juglindje të vendit janë rikthyer sërish në lartësinë mbi 1100 metër. Mësohet se në fshatin turistik të Dardhës janë regjistruar reshje...

Si ndikon magnezi në shëndetin tonë dhe si mund ta fitojmë

Shpeshherë na ndodh që organizmi jonë të ketë mungesa të lëndëve ushqyese apo vitaminave. Këtë e vëmë re në momentin që ne kryejmë disa kontrolle...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni!

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Tërmet i fuqishëm 5.8 Rihter në Peru, lëkundjet kanë pasur një thellësi fokale prej...

Një tërmet me magnitudë 5.8 ka ndodhur sot pranë bregut të Perusë qendrore, siç njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC). Sipas të njëjtit njoftim, lëkundjet sizmike...

Balla: Do parandalojë çdo formë ndërtimi pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Pretendimet e Izraelit: Hamasi kishte rreth 30 mijë luftëtarë në Gaza para luftës

Izraeli beson se Hamasi kishte rreth 30 mijë luftëtarë në Gaza përpara se të fillonte lufta më 7 tetor. Luftëtarët u ndanë në pesë...