22.07.2024 07:43
Home Tags Figurat

Tag: figurat

Kur flet Ilir Meta për 21 janarin!

Nga Namir Lapardhaja Kur sheh Ilir Metën të flasë për 21 janarin, të kujtohet vargu shekspirian: "O turp, ku e ke skuqjen?!" Por kjo racë...

8 vjet nga reforma në drejtësi, Ambasada e SHBA: Përgëzojmë popullin shqiptar, proces i...

Ambasada e SHBA ka reaguar përmes një deklarate lidhur me miratimin e reformës në drejtësi 8 vjet më parë, ndërsa përgëzon popullin shqiptar për...

“21 Janari”/ Gjikondi: Vendimi i SPAK duhet përshëndetur, Berisha ka qenë gjithmonë zjarrhedhësi i...

Juristja, Brizida Gjikondi foli për rihapjen e dosjes së “21 Janarit” dhe dëshmitë e familjarëve të Aleks Nikës, i cili mbeti i varrë më...

Nis hetimi për transferimin e Calafiorit tek Arsenali!

Transferimi i Riccardo Calafiorit tek Arsenali pritet që të hetohet nga një grup avokatësh sipas një raportimi të ri. Arsenali është në fazën përfundimtare...

“O bo bo, mua më akuzon Saliu si sovjetik” – Dëshmia e Ylli Popës:...

Mjeku dhe akademiku i njohur, Prof. Dr. Ylli Popa, me origjinë nga një familje e njohur me tradita intelektuale nga qyteti i Elbasanit, i...

Balluku në bypass-in e Vlorës: Asnjë tolerancë për abuzuesit e hapësirave publike përgjatë akseve...

Flogert Muca: Këshilli Bashkiak i Tiranës i jep dritën jeshile miratimit të marrëveshjes së grantit me Fondin e Katarit për Zhvillim (FKPZH), për...

Lajmi i mirë / Miratohet draft-marrëveshja për ndërtimin e sheshit fundor të Bulevardit të...

Këshilli Bashkiak i Tiranës i jep dritën jeshile miratimit të marrëveshjes së grantit me Fondin e Katarit për Zhvillim (FKPZH), për financimin dhe ndërtimin...

Nga bashkëjetesa në pritje të ëmbël? Ilnisa Agolli rrëfën të rejat e fundit nga...

Gazetarja e njohur, Ilnisa Agolli pas përfundimit të pushimeve me partnerin e saj Meriton Mjekiqin, ishte e ftuar në emisionin “She’s On Top” ku...

“Kaseta e ’21 Janarit’ do hedhë poshtë vendimin e gjykatave”, Hoxha zbulon një dosje...

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në “Top Talk” foli për hetimin e dosjes së “21 Janarit”, nga SPAK, ku sot u morën në pytje...

FOTOLAJM/ Momenti kur Tedi Blushi sulmon Halit Valterin në Këshill Bashkiak

Pak minuta pasi nisi mbledhja, anëtari i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi u përfshi nga debatet me kryebashkiakun Erion Veliaj dhe hodhi letra drejt...