01.10.2023 12:21
Home Tags Gra ne qeveri

Tag: gra ne qeveri

Turqia shtyn votimin për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Përpjekjet e Suedisë për t'iu bashkuar NATO-s po zvarriten, ndërsa parlamenti turk fillon punën këtë të dielë pa e përfshirë votimin që do të...

Lokali që preferonte diktatori Hoxha/ Vila “Valbona” u ndërtua në 1928 në Korçë

Kjo vilë e vëllezërve Kondili në Korçë, e pagëzuar nga regjimi komunist me emrin “Valbona”, përfaqëson dhe sot arkitekturën italiane të këtij qyteti, që...

Forumi për zhvillimin urban, Veliaj: “Piramida, shembull i transformimit të Tiranës europiane”

Piramida ishte vendi pritës i Forumit për Mobilitetin dhe Dizajnin Urban, që mblodhi bashkë në Tiranë urbanistë nga vende të ndryshme të Europës, për...

Video erotike e saj në telefonin e kriminelëve? Reagon Luana Vjollca

Moderatorja Luana Vjollca ka reaguar në lidhje me një video erotike që po qarkullon mes qytetarëve, ku sipas profesorit të kriminologjisë, Ervin Karamuço ka...

Studimi: Numri i britanikëve homoseksualë u rrit me 50% në pesë vjet

Numri i njerëzve në Britani që identifikohen si lezbike, homoseksualë ose biseksualë (LGB) u rrit me më shumë se 50% midis 2017 dhe 2022,...

Regjistri i shqiptarëve që jetojnë jashtë territorit, Balla takim me komunitetin shqiptar në Lacio

Në vijim të vizitës në Itali, Ministri i Brendshëm Taulant Balla, zhvilloi një takim në ambasadën shqiptare në Romë me përfaqësues të komunitetin shqiptar...

Zbulimi i alienëve është thjesht çështje kohe

Për shumë astronomë, pyetja e ka jetë diku tjetër në univers e ka tashmë përgjigjen. Pyetja është kur do të gjendet. Një pjesë e madhe...

Video/ SHBA, makina çan murin dhe përfundon… në rajonin e policisë

Një shofer po përballet me akuza të shumta, duke përfshirë terrorizmin pasi e futi makinën e tij përmes një muri në një stacion policie...

Tensionet në Kosovë, Ngjela me tone të ashpra ndaj serbëve: Janë hajvanë fare

Tensionet në veri të Kosovës kanë qënë shkak për një sërë reagimesh të personazheve të politikës. Avokat Spartak Ngjela ka shpërthyer me tone ofensive...

Majlinda Bregu publikon fotot nga festa e ditëlindjes së vajzës!

Vajza bukuroshe e Majlinda Bregut festoi një ditë më parë 25 vjetorin e lindjes, dhe politikania e njohur nuk i rezistoi as ajo “traditës”...