30.11.2023 03:23
Home Tags James Traub

Tag: James Traub

Vrasja në Laknas të Tiranës, ja çfarë thotë policia

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Laknas të Tiranës. Nga të dhënat e para flitet për një person të vrarë dhe një të...

“Të varfër, por me kursime”, zgjerohen depozitat në banka në tetor

Të varfër, me kursime në banka. Kontrasti i për ketvendit tonë me 42 për qind e popullsisë që kanë në xhepa më pak se...

Përkeqësimi i motit, pezullohen lundimet e trageteve nga Durrësi dhe Vlora

Për shkak të motit të keq, nesër pezullohen lundrimet e trageteve në të dy anët e Adriatikut për linjat Durrës-Bari-Durrës dhe Vlorë-Brindizi-Vlorë. Drejtoria e...

Google merr vendimin drastik, ja çfarë do të ndodhë nga 1 dhjetori

Nga data 1 dhjetor, Google do të fillojë procesin e fshirjes së llogarive joaktive të Gmail. Për këtë lëvizje, Google ka njoftuar në maj,...

Ja si do t’a mbyllin vitin shenjat e zodiakut! Parashikimi i horoskopit për muajin...

Sipas astrologut Jorgo Pulla, muaji i fundit i vitit do të jetë dhe muaji i mbylljeve të problemeve të mëdha. Ky muaj ka të...

Denaj në Vjenë: Shqipëria po punon intensivisht për përfshirjen në tregjet europiane me produkte...

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj mori pjesë në panelin e konferencës ndërkombëtare të organizuar nga UNIDO, në Vjenë mbi “Industrializimin në...

Ministri i Jashtëm rus: OSBE-ja është bërë vegël e BE-së

Ministri i Punëve të Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, në fjalimin e mbajtur në samit, ka akuzuar shtetet perëndimore dhe Aleancën Veri-atlantike për, siç...

Frika e mosvotëbesimit nga humbja e zgjedhjeve, Berisha: Me kod moral, s’kam faj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp, sulmoi kryeministrin Edi Rama se ka përdorur pushtetin për interesat e tij personale....

Lekë dhe dashuri, Meri jep super lajme për këtë shenjë horoskopi

Dashi Sot keni nje mbrojtje ligjore, nje kontrate apo marreveshje te mire. Demi Nje ceshtje ekonomike pune clirohet ne diten e sotme sidomos me jashte vendit. Binjaket Do kene...

Bislimi kërkon heqjen e masave ndëshkuese nga BE: Kosova ka bërë hapat e duhur

Zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian t’i largojë masat ndëshkuese ndaj Kosovës, megjithëse vazhdoi...