25.09.2023 01:11
Home Tags Javier Solana

Tag: Javier Solana

Mbi 50 milion njerëz do të vdesin! Ekspertët paralajmërojnë për një tjetër pandemi, do...

Pandemia e Covid-19 ka qenë një nga pandemitë më vdekjeprurëse në historinë e njerëzimit. Përhapja e virusit ishte aq shkatërruese dhe e shpejtë, sa Organizata...

Një ditë pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiç takon ambasadorin rus në Serbi,...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, një ditë pas sulmit të armatosur ndaj Policisë së...

Vrasja e efektivit të Policisë së Kosovës, Ministri i Brendshëm Balla niset drejt Kosovës...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla është nisur drejt Prishtinës, ku do të marrë pjesë në homazhet për nder të Rreshterit Afrim Bunjaku, i cili...

Ministri i Jashtëm Igli Hasani drejt Prishtinës, do të marrë pjesë në homazhet për...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani është nisur për në Prishtinë, ku do të marrë pjesë në homazhet për nder të...

Skëndër Minxhozi: Nuk humbën vetëm kryetarët, në Kukës humbi edhe servilizmi opozitar ndaj tyre

Skëndër Minxhozi Siç pritej, edhe Kukësi ra. Për të dytën herë brenda pesë muajve, madje këtë herë edhe më zhurmshëm, pas një skandali seksual që...

Gjermani-Francë, pakënaqësia në çështjet e armatimit rritet

Gjermania dhe Franca donin të zhvillonin së bashku sisteme komplekse armësh të së ardhmes. Tek projekti i përbashkët i tankeve luftarakë MGCS pritet një...

“Mendova se mund të mos kisha të tjera minuta”/ Adrola Dushi rrëfen ngjarjen që...

Dita e djeshme nuk ka qenë e lehtë për Adrola Dushin e cila ka kaluar një situatë të vështirë. Por, fatmirësisht gjithçka shkoi mirë. Përmes...

Gjermani/ Po shkatërrohen vlerat bazë të demokracisë?

Në Gjermani ka shpërthyer debati pas publikimit të një studimi mbi botëkuptimet me sfond ekstremist të djathtë në Gjermani. Gjermania ka një problem, sipas...

Kukësi konfirmoi se Berisha-Bardhi nuk janë zgjidhje për demokratët

Namir Lapardhaja Siç na rrëfejnë librat e shenjtë, të mbururit me mëkatin, është më e madhe se vetë mëkati. Përballë imoralitetit individual të ish-kryetarit të...

FOTOLAJM/ PS fiton bashkinë e Kukësit, kuksianët nderojnë Pandeli Majkon, e ngrenë në krahë

Kuksianët e kanë pritur shumë pozitivisht fitoren e PS në Kukës. Në video duket momenti ku kuksianët të lumtur kanë ngritur në krahë Pandeli Majkon....