26.05.2024 08:47
Home Tags Konfuci

Tag: Konfuci

Horoskopi, fati yt për ditën e hënë 27 maj 2024

Dashi Java do të nisë mirë për të gjithë ata që i përkasin kësaj shenje. Gjërat po ecin mirë në dashuri, ndërkaq vini edhe më...

Ditë e jashtëzakonshme shqiptarie në Itali

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale pas takimit me emigrantët shqiptarë në Milano. Në takimin e organizuar në...

Luiza Gega kampione Ballkani për të dytën ditë radhazi

Në ditën e dytë të kampionatit të 77-të ballkanik të atletikës që po mbahet në datat 25-26 maj në Izmir të Turqisë, atletja e...

Pse qytetarët e Malit të Zi zgjedhin aeroportin “Nënë Tereza”?

Nga Aneta Duroviq REL “Podgoricë - Tiranë - Katania - 7 ditë, 390 euro”. “Podgoricë - Tiranë - Sicili - me avion - 21 maj -...

A dashurojmë me zemër apo me tru? Ja si përgjigjet doktor Mentor Petrela

Mentor Petrela vjen në këtë rrëfim në “Profil” me përulësinë e një mjeku të madh, me mençurinë e fituar nga edukimi dhe përvoja, dhe...

Berisha i nxjerr fotot në takimin e Ramës në Milano, qytetarja: Sali efendi, vetëm...

Edhe në këtë takim të dytë të kryeministrit Edi Rama me shqiptarët e diasporës, Sali Berisha sërish ka hedhur akuza të bazuara te ‘qytetari...

Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali. Rama kryen edhe...

Nga Nga Anesti Barjamemaj A2 CNN I tejmbushur me njerëz dhe i skuqur nga flamuri kuqezi, pallati i sportit në Milano këtë fundjavë foli shqip....

Fotolajm/ Sylvinho në stadium, tifozët e Partizanit dhe Egnatias spektakël me koreografitë

Ka nisur në 19:00 finalja e Superligës së futbollit. Partizani dhe Egnatia kërkojnë trofeun e kampionatit të 85-të, ndërsa afro 10 mijë tifozë në...

Pse u interesua Ahmet Zogu për Haxhi Lleshin, Myslim Pezën dhe Mustafa Gjinishin

Nga Hysen Selmani/ Shpesh herë, shtypi evropian dhe ai amerikan, ka trajtuar temën e kujtimeve të Mbretit Shqiptar, Zogu i I-rë, të cilat, ai i...

Basha bën premtimin: Po u bëra kryeministër do liberalizoj vizat me SHBA

Duke folur për sfidat e liberalizimit të vizave me BE, kryetari i PD, Lulzim Basha, në podcastin e rradhës shprehu zotimin e tij të...