25.07.2024 12:49
Home Tags Konkurs

Tag: konkurs

“Joe, je i pushuar”/ Donald Trump komenton fjalimin e Presidentit Biden: Ishte shumë i...

Kandidati i Partisë Republikane për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump e kritikoi fjalimin e Presidentit Biden. Ai u shpreh në rrjetin ‘TruthSocial’ se fjalimi...

“Cyber Fortress 2024”: Një betejë digjitale për ekspertët kibernetikë të Shqipërisë dhe Kosovës

Autoriteti Kombëtar për Sigurinë Kibernetike (AKSK), në bashkëpunim me CRDF Global dhe me mbështetjen e Departamentit Amerikan të Shtetit, zhvilloi përgjatë dy ditëve (23-24...

SHBA-ja dhe Kanadaja në “alarm”, detektohen avionë të Rusisë dhe Kinës afër Alaskës

Avionët luftarakë të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë u ngritën në ajër pasi dy avionë rusë dhe dy të ushtrisë kineze u detektuan në...

Rama: Filmi ikonë “Partizani i vogël Velo” do shfaqet i restauruar në teatrin e...

Filmi ikonë i kinematografisë shqiptare “Partizani i vogël Velo”, do të shfaqet premierë sot në Teatrin e Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave (DPA). Kryeministri Edi...

“Qeveria injoron rekomandimet e UNESCO-s, merrni ekspertë të huaj”, Zhupa interpelancë me ministrin, Gonxhja:...

Ashtu siç ishte përcaktuar në rend të ditës, deputetja e PD-së, Ina Zhupa parashtroi disa pyetje për ministrin e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi...

Koha e batutave mbaroi

Nga Dritan Hila/ Nuk ka pasur lidhje vonesa e Biden-it me pavendosmërinë e tij për të dhënë dorëheqjen, por me kushtet me të cilat do...

“Nuk jam i pakënaqur nga veprimtaria”, Braçe: KLSH nuk është Gjykatë e as Prokurori...

Deputeti socialist Erion Braçe tha sot se nuk është i pakënaqur nga veprimtaria e KLSH. Braçe tha se KLSH është institucion unilateral, ku...

Napoleon Zervas dhe bashkëpunimi i tij me gjermanët

Nga Prof. asoc. dr. Marenglen Kasmi Napoleon Zervas-i, “arkitekti” i spastrimit etnik të popullsisë çame dhe organizatori i gjenocidit ndaj popullsisë shqiptare në Çamëri, do...

Rrëfimi i sinqertë i Tedi Blushit: “S’jemi të denjë që t’ju përfaqësojmë”

Ne protesten e sotme per lirimin e Sali Berishes, sekretarit te Përgjithshëm te Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, duket se i ka folur "Frojdi"...

Zbulohet paga, ja sa do të përfitojë Sylvinho nga kontrata e re

Tjetër kontratë me kohëzgjatje 17 muaj, me objektivin që është kualifikimi i parë i Shqipërisë në finalet e Kupës së Botës. Rinovimi i trajnerit...