26.07.2021 06:46
Home Tags Kosove

Tag: Kosove

Kolaudimi i automjeteve/ Blendi Gonxhe del me paralajmërim të fortë, ja çfarë pritet

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve Rrugore, Blendi Gonxhe ka bërë një paralajmërim të fortë për nxjerrjen nga qarkullimi të mjeteve që janë në gjendje...

Shalsi, vizitë në një biznes: Rritje e kërkesës në tregun vendas dhe të huaj

Rritja e kërkesës si në tregun vendas ashtu edhe për eksport sjellë rritje të investimit të bizneseve. Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard...

U rindërtua pas tërmetit/ Rama: Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës fiton çmimin ndërkombëtar të...

Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës, është shpallur fituese e çmiimit prestigjioz ndërkombëtar të arkitekturës. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama me...

“Gjëra që të gëzojnë zemrën”, këngëtarja shqiptare merr surprizën e papritur

Të jesh një personazh i njohur ke gjithmonë privilegjin të marrësh nga pak dashuri kudo që shkon. Shumë të njohur surprizohen herë pas here...

Vetëm 14% të vaksinuar në Kosovë, ekspertët e Shëndetësisë japin alarmin për një valë...

248 mijë e 747 persona, apo rreth 14 për qind e popullsisë, janë vaksinuar kundër COVID-19 deri tani në Kosovë. Njohës të shëndetësisë thonë...

Simptomat kryesore të Delta/ Brataj: Nga 1 qershori, janë konfirmuar 21 raste me variantin...

Nga 1 qershori deri më 21 korrik në vendin tonë janë konfirmuar 21 raste me variantin Delta. Kështu deklaroi Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder...

Barcelona mbyll me marrëveshje gjyqet me Neymarin

Barcelona njoftoi këtë të hënë përmes një deklarate zyrtare se ka mbyllur me marrëveshje çështjet gjyqësore dhe civile që kishte hapur me lojtarin brazilian...

Fauci rreth COVID-19: SHBA-ja po shkon në drejtim të gabuar

Shtetet e Bashkuara janë nisur “në drejtim të gabuar”, sa i përket pandemisë me koronavirus, teksa rritet numri i të infektuarve në mesin e...

Këto shenja bëjnë namin po patën lekë në dorë

Nëse ju ose partneri juaj jeni të këtyre shenjave, më së miri për ju është që të shmangni daljet në qendrat tregtare. Dashi është një...

Greqia nis javën me më shumë se 2 mijë raste me COVID-19, pesë pacientë...

Greqia e ka nisur këtë javë me më shumv se 2 mijë raste me COVID-19. Një ditë më parë kisthe 1 mijë e 553...