07.12.2023 03:37
Home Tags Kujdestari

Tag: kujdestari

Dash Shehi kundër aksionit të opozitës në Parlament: Kanë zëvendësuar fjalën me flakadanë

Deputeti Dashamir Shehi është kundër aksionit opozitar aktual në Parlament, duke theksuar se ky aksion e ka arritur qëllimin e tij dhe se nuk...

Gara për vendet vakante në SPAK, shpallen tre fituesit

Tre fituesit për tre vendet vakante në SPAK janë shpallur sot. Ata janë Ols Dado, Anita Jella dhe Ndini Tavani. Renditja përfundimtare e 8 kandidatëve për...

Dy muaj përjashtim nga Parlamenti/ Nisma e PS për të mbajtur larg Kuvendit grupin...

Në Parlament po përgatitet një rregullore e re e cila parashikon përjashtim deri në dy muaj për deputetët që bëjnë incidente në parlament, ndezin...

PS mbledh Kongresin më 8 Dhjetor! Zbardhet agjenda

Partia Socialiste mban Kongresin më 8 Dhjetor. Lajmi u konfirmua nga kryeministri Edi Rama gjatë Asamblesë së Zgjeruar të PS-së në Vlorë, ndërkaq ditën e...

Braçe kundërshton ligjin për lojërat e fatit: Lë hapësira që organizatat kriminale të ushtrojnë...

Deputeti socialist, Erion Braçe propozon që lojërat e fatit të jetë monopol i shtetit. Gjatë një mbledhje në Zoom të Komisionit të Ekonomisë, ai...

Propozimet për ndryshime në ligjin “Për median audiovizive”. AMA zhvillon Tryezën e parë të...

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka hedhur sot për konsultim ndryshimet e propozuara në ligjin “Për median audiovizive në Republikën e Shqipërisë”. Në tryezën e...

Mbillen 100 pemë te reja në Parkun e Liqenit të Farkës, Veliaj: “Kontribut konkret...

Në nder të 100-vjetorit të lindjes së themeluesit të shtetit modern të Azerbajxhanit, Heydar Aliyev, Tiranës iu shtuan edhe 100 pemë të reja në...

Rama i uron komunitetit hebre Hanukan: Festivali i Dritave, feston triumfin e dritës mbi...

Kryeministri Edi Rama i uron komunitetit hebre Hanukan, i njohur ndryshe si Festivali i Dritave që simbolizon triumfin e dritës mbi errësirën, të spiritualitetit...

Mbretëria e Bashkuar akuzon Rusinë për sulm kibernetik: Jemi hakeruar prej vitesh

Mbretëria e Bashkuar akuzon Shërbimin e Sigurisë së Rusisë, FSB, për një fushatë të vazhdueshme hakerimi kibernetik, duke synuar politikanët dhe zyrarët. Qeveria tha se...

Klasifikimi i Pizës: Rënie historike e rezultatit të Francës në matematikë

OECD publikoi renditjen e PISA-s më 5 dhjetor, duke paraqitur një vlerësim të aftësive të nxënësve 15-vjeçarë në fusha themelore si matematika apo të...