03.10.2023 05:10
Home Tags Kujrti

Tag: kujrti

Shefi i BE-së në Kosovë: Njerëzit që jetojnë në veri janë në rrezik

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ka qëndruar për vizitë në veri të Kosovës. Szunyog ka shkruar se gjatë kësaj vizite...

Edi Rama është shqipëtari i vetëm aktualisht në botë që mendon me kokë të...

‘Leji shqiptarët vet disa ditë dhe ata fillojnë të luftojnë njëri-tjetrin’.. ky është një narrativ i lashtë nga Serbia. Sa më të varfëra dhe...

Specie në zhdukje! Breshkat e rralla të detit përballen me kërcënimin e gjuetisë pa...

Gjuetia e pandërprerë e breshkave të rralla të detit përgjatë bregut të Pakistanit po shton kërcënimin e mundshëm për mbijetesën e specieve tashmë të...

Këngëtarja Enca Haxhia i shpëton burgut, gjykata rrëzon prokurorinë

Nga e ana e Policisë është marrë informacion, se në ambientet e vilave pas Qendrës Tregtare TEG, po kultivohen bimë Cannabis Sativa, e dyshuar...

Pioli ‘ngre’ Murin e Verdhë në Milanello, i mëson lojtarët me zhurmën

Milani do të sfidojë Borussian e Dortmundit në “Signal Iduna Park”, në ndeshjen e dytë të grupit në Ligën e Kampionëve, teksa kuqezinjtë do...

Armenia vendos t’i bashkohet Gjykatës Penale Ndërkombëtare, tensionohen marrëdhëniet me Rusinë

Parlamenti armen ratifikoi të martën dokumentet e themelimit të Gjykatës Penale Ndërkombëtare, një institucion që në fillim të këtij viti, paditi presidentin rus Vladimir...

“Gërdeci”/ Gjyqi ndaj Mediut, Gjykata pranon thirrjen e Shkëlzen Berishës e Aldo Bumçit si...

GjKKO pranon kërkesën e SPAK për të thirrur si dëshmitarë Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin, ndërkohë që refuzoi të thërrasë si dëshmitarët e kërkuar...

Një Superligë e re? UEFA jep përgjigjen zyrtare

UEFA ka hedhur poshtë zërat e medias spanjolle mbi planifikimin e një formati të ri, model Superlige, që do të aplikohej nga viti 2027....

“Gjithçka do ju kthehet përmbys”, Meri Shehu paralajmëron shenjat e Horoskopit për tetorin

Muaji tetor parashikohet të jetë i vështirë sa i përket aspekteve kozmike. Në renditjen e muajit për “Rudina”, Meri Shehu paralajmëron ndryshime të forta, dimër...

Shqipëria ngjitet në vendin e 3-të në Barometrin Botëror të Turizmit për Janar-Korrik 2023

Shqipëria ka arritur të ngjitet në vendin e 3-të në Barometrin Botëror të Turizmit për periudhën Janar-Korrik 2023. Lajmin e ka bërë me dije...