26.05.2024 07:43
Home Tags Lidhja Arabe

Tag: Lidhja Arabe

Fotolajm/ Sylvinho në stadium, tifozët e Partizanit dhe Egnatias spektakël me koreografitë

Ka nisur në 19:00 finalja e Superligës së futbollit. Partizani dhe Egnatia kërkojnë trofeun e kampionatit të 85-të, ndërsa afro 10 mijë tifozë në...

Pse u interesua Ahmet Zogu për Haxhi Lleshin, Myslim Pezën dhe Mustafa Gjinishin

Nga Hysen Selmani Shpesh herë, shtypi evropian dhe ai amerikan, ka trajtuar temën e kujtimeve të Mbretit Shqiptar, Zogu i I-rë, të cilat, ai i...

Basha bën premtimin: Po u bëra kryeministër do liberalizoj vizat me SHBA

Duke folur për sfidat e liberalizimit të vizave me BE, kryetari i PD, Lulzim Basha, në podcastin e rradhës shprehu zotimin e tij të...

Finalja Partizani – Egnatia pritet me interes edhe nga FC Ballkani në Kosovë

Fituesi i titullit kampion në Shqipëri pritet me mjaft interes edhe nga kampionët e Kosovës, FC Ballkani, pasi do të vendosë edhe pozicionimin e...

Emigrantët: Marrëveshja e pensioneve, një fitore

Mijëra emigrantë shqiptarë mbushën pallatin e sportit “E ëork arena” të Milanos më flamuj kuq e zi. Ata u shprehën të të kënaqur për...

Shenjat më me fat dhe pa fat të javës, 26 maj deri më 1...

ME FAT Binjakët, Shigjetari, Virgjëresha, Peshqit, Demi, Akrepi, Ujori dhe Luani i ditëve të para, fillon një epokë e re për ju, plot zhvillime të...

KFOR: Nuk negociuam për tërheqjen e aresorëve serbë në Banjskë në sulmin e 24...

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka hedhur poshtë raportin e publikuar nga Grupi Ndërkombëtar i Krizave, “Kosova e Veriut: Pohimi i sovranitetit mes...

Përse Edi Rama i mbush stadiumet me diasporën?

Nga Ylli Pata Teoria e dërgimit me autobuzë nga Lezha apo Dibra në Milano e administratës, natyrisht që këtë herë bëhet me qesharake se të...

Final 4/ Sot finalja Partizani – Egnatia në ‘Air Albania’

Partizani dhe Egnatia luajnë këtë të diel në orën 19:00 në "Air Albania" pë finalen e madhe të sezonit në Superligë. Sipas skemës së...

Rezoluta për Srebrenicën, shuplakë për politikat gjenocidale serbe

Rezoluta për Srebrenicën, një shuplakë për politikat gjenocidale serbe dhe një mirënjohje për viktimat Të gjitha përpjekjet e deritanishme të Serbisë për t’i paraqitur betejat...