22.07.2024 08:17
Home Tags Lidhja

Tag: lidhja

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, ku një mori kullash të reja së shpejti do të transformojnë horizontin, arkitektët kanë zbuluar planet për të...

“Më ka marrë malli për Romeon”, Jul Dela flet për lidhjen e aktorit me...

Aktori i humorit, Julian Deda, në një intervistë për “Pushime on Top”, ndër të tjera foli edhe për çiftin Romeo dhe Heidi, të cilët...

Kamala Harris flet për herë të parë pas tërheqjes së Biden: Trashëgimia e Biden...

Zëvendëspresidentja e SHBA, Kamala Harris ka bërë paraqitjen e saj të parë publike në Shtëpinë e Bardhë pas vendimit të Joe Biden për t’u...

21 Janari si betejë e familjes Nika me drejtësinë

Nga Mero Baze Dosja e 21 Janarit nuk do të ishte rihapur kurrë nëse nuk do të kishim vendosmërinë e familjes Nika për drejtësi. Xhaxhai...

Kur flet Ilir Meta për 21 janarin!

Nga Namir Lapardhaja Kur sheh Ilir Metën të flasë për 21 janarin, të kujtohet vargu shekspirian: "O turp, ku e ke skuqjen?!" Por kjo racë...

8 vjet nga reforma në drejtësi, Ambasada e SHBA: Përgëzojmë popullin shqiptar, proces i...

Ambasada e SHBA ka reaguar përmes një deklarate lidhur me miratimin e reformës në drejtësi 8 vjet më parë, ndërsa përgëzon popullin shqiptar për...

“21 Janari”/ Gjikondi: Vendimi i SPAK duhet përshëndetur, Berisha ka qenë gjithmonë zjarrhedhësi i...

Juristja, Brizida Gjikondi foli për rihapjen e dosjes së “21 Janarit” dhe dëshmitë e familjarëve të Aleks Nikës, i cili mbeti i varrë më...

Nis hetimi për transferimin e Calafiorit tek Arsenali!

Transferimi i Riccardo Calafiorit tek Arsenali pritet që të hetohet nga një grup avokatësh sipas një raportimi të ri. Arsenali është në fazën përfundimtare...

“O bo bo, mua më akuzon Saliu si sovjetik” – Dëshmia e Ylli Popës:...

Mjeku dhe akademiku i njohur, Prof. Dr. Ylli Popa, me origjinë nga një familje e njohur me tradita intelektuale nga qyteti i Elbasanit, i...

Balluku në bypass-in e Vlorës: Asnjë tolerancë për abuzuesit e hapësirave publike përgjatë akseve...

Flogert Muca: Këshilli Bashkiak i Tiranës i jep dritën jeshile miratimit të marrëveshjes së grantit me Fondin e Katarit për Zhvillim (FKPZH), për...