04.03.2024 04:14
Home Tags Lukaku

Tag: Lukaku

LAJM I FUNDIT/ Gjykata e Lartë vendos: Trump në fletën e votimit në Kolorado

Gjykata e Lartë vendosi të hënën që ish-presidenti Donald Trump të jetë në fletën e votimit në Kolorado, një vendim me implikime...

Të shtunën hyri në BBV, bëhet virale deklarata e Jetmirit 1 vit më parë...

Ish fituesi i “Big Brother Albania 3” Jetmir Salaj është bërë pjesë e BBV mbrëmjen e të shtunës. Jetmiri është njohur si mbështetës i...

“Duan të ulin besueshmërinë ndaj drejtësisë”/ KLGJ reagon për gjyqtaren e çështjes Berisha: Mediat...

Këshilli i Lartë Gjyqësor me anë të një deklarate për mediat, ka reaguar, pas akuzave publike të bëra ndaj gjyqtares Irena Gjoka. KLGJ shprehet...

Horoskopi javor/ Nga astrologu Jorgo Pulla

I ftuar në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli”, me moderatore Androniki Kolka, ishte astrologu i njohur Jorgo Pulla i cili bëri një renditje të...

11 shtetas të rinj betohen për shtetësinë shqiptare, mes tyre balerini me famë ndërkombëtare,...

11 shtetas të rinj, 8 prej të cilëve nga Kosova, u betuan sot para kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pas marrjes së...

Haradinaj përgëzon Shqipërinë për hapjen e bazës së NATO-s në Kuçovë, kritikon Kurtin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka përgëzuar Shqipërinë për hapjen e bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë. Përmes një reagimi në Facebook, Haradinaj shton...

Teknologjia VR përdoret për të zbuluar shenjat e Alzheimerit

Teknologjia e realitetit virtual (VR) është përdorur për të zbuluar shenjat që paralajmërojnë Alzheimerin. Një kërkim në Universitetin e Kembrixhit vëzhgoi nëse personat e...

“Bayern, shkarkoje Tuchelin! Merrni këtë trajner dhe fitoni Championsin”

Bayern Munich do të ndahet me Thomas Tuchel në fundin e sezonit, por Lothar Matthaus mendon se një gjë e tillë duhet të ndodhë...

I përmendi Sara Karajt Dubain, gazetarja e njohur ‘shuplakë’ Ilnisës

Një ditë më parë në emisionin “Fan Club” është diskutuar për dinamikat dhe debatet që kanë ndodhur në “Big Brother VIP 3” gjatë javës...

Përkujtohen 3 punonjësit e Policisë rënë 25 vite më parë në detyrë, Balla: Në...

BERAT – Ministri i Brendshëm Taulant Balla apeloi të gjithë punonjësit e Policisë, që në nderim të Dëshmorëve të Atdheut, të punojnë e përkushtohen...