17.04.2024 08:45
Home Tags Lungomare

Tag: Lungomare

“Nuk ke turp i thashë”/ Banori i BBV3 zbulon pse u nda nga ish-partnerja

Ndonëse është munduar të jetë sa më hermetik për jetën e tij private, Liam sot ka “hapur zemrën” dhe ka treguar për ish-partneren e...

Zgjedhjet në Kroaci, ‘exit-poll’-et e para nxjerrin fituese partinë e kryeministrit aktual Plenkoviç

Sot në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare për Kuvendin e Kroacisë. Sipas Exit Poll-eve të para, HDZ-ja e kryeministrit aktual, Andrej Plenkoviç është fituese...

Presidenti Biden synon trefishimin e tarifave ndaj çelikut kinez

Presidenti Biden synon trefishimin e tarifave ndaj çelikut kinez Kjo masë e re reflekton një gërshetim të politikës tregtare të presidentit Biden me përpjekjet e...

Ilir Meta dhe Makbethi

Nga Namir Lapardhaja Në fund të tragjedisë Makbeth ka një skenë të çmendjes së zonjës Makbeth, e cila pasi ka cytur dhe bashkëpunuar me të...

Vrasja e gruas nga bashkëshorti i saj në Pejë, zëdhënësi i Prokurorisë zbulon detaje:...

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja që tronditi Pejën ditën e djeshme (16 prill) ku Gjyljeta Ukella, nënë e tre fëmijëve, u vra...

“Tirana është transformuar”, Veliaj: Topat e baltës nuk na ndalin, në fund do ta...

“Të jesh lider i mirë duhet të dish të marrësh vendimet e duhura në momentin e duhur. Falë tyre Tirana është transformuar rrënjësisht” deklaroi...

Aktorit Mirush Kabashi i jepet titulli “Qytetar Nderi” i Durrësit

Bashkia e Durrësit miratoi ka nderuar me titullin “Qytetar Nderi” aktorin e mirënjohur të teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi (pas vdekjes). Sot në qytetin...

Nuk ju kujtohet ëndrra që keni parë? Ja arsyeja pse ndodh kjo gjë

Shumë njerëz zgjohen me një ndjenjë të paqartë që kanë ëndërruar, por kur përpiqen të kujtojnë specifikat, detajet rrëshqasin si rërë nëpër gishta. Ky...

Izraeli miraton një plan prej 5 miliardë dollarësh për rindërtimin pranë kufirit me Gazën

Izraeli ka miratuar një plan 5 vjeçar që do të parashikon shpenzimin e 5 miliardë dollarëve për rindërtimin dhe forcimin e komuniteteve pranë kufirit...

Çudit gazetari: Egla ka “crush” me Heidin

Gjatë diskutimit në emisionin e mëngjesit “Në shtëpinë tonë”, gazetari Andi Vrapi ka pyetur të tjerët nëse e besojnë teorinë e ndarë së fundmi...