07.12.2023 01:54
Home Tags Marrëveshje Kosovë-Shqipëri

Tag: Marrëveshje Kosovë-Shqipëri

”Hyrja e Kosovës në OKB e papranueshme”, Vuçiç: Marrëveshja për normalizim, kusht për anëtarësimin...

Marrëveshja e Ohrit për normalizim të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit mund të bëhet kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE. Është presidenti Aleksandër Vuçiç...

Sulmi i armatosur në Banjskë, Interpol lëshon urdhër-arrest për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...

Organizata ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, lëshoi urdhër-arrest për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiç, në lidhje sulmin e armatosur në Banjskë – pjesa veriore...

Pas takimit privat dy liderët japin deklaratat e përbashkëta! Mitsotakis: Nuk jemi dakord për...

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis dhe Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, po japin tashmë deklarata të përbashkëta pas takimit privat. Duke përshkruar kontekstin...

Nga Vaçe Zela te Jusuf Gërvalla/ Rona Nishliu mahnit publikun në koncert: Ka vërshim...

Kur Rona Nishliu mori pjesë ne festivalin e këngës në RTSH shumë vite më parë, publikut i mbeti në mendje zëri potent dhe thjeshtësia...

FOTO/ Do guxonit kaq shumë? Dua Lipa bën publike numrin e telefonit: Më shkruaj

Kush nga ju ka guxuar dhe ka publikuar numrin e telefonit në rrjetet sociale? Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka...

Sllovaki, qeveria e re shfuqizon prokurorin e korrupsionit

Qeveria e re sllovake nën drejtimin e kryeministrit Robert Fico miratoi një projektligj për shfuqizimin e prokurorit të posaçëm të korrupsionit në vend, njoftoi...

Balla: Nxis nxënësit për të rritur bashkëpunimin me Policinë, të ruajnë emrin e mirë...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla gjatë vizitës në jug të vendit u ndal në gjimnazin “Sami Frashëri” në Përmet, i cili ka mbi 200...

Kaosi në Kuvend, ministrja Spiropali reagon ashpër për fyerjet ndaj burrave dhe grave të...

Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar ashpër për dhunën dhe fyerjet e deputetëve të opozitës ndaj Gardës së Republikës. "Kjo...

Si do të jetë muaji i fundit i vitit? Horoskopi MUJOR për të gjitha...

Dashi Megjithëse sezoni i festave është në lulëzim, ju jeni të fokusuar në ambiciet profesionale dhe të gdhendni suksesin kur Mërkuri hyn në Bricjap...

Bollino paralajmëron Berishën: Po nxit urrejtjen e militantëve që më kërcënojnë në rrugë! Je...

Carlo Bollino Dy herë radhazi, vetëm në tri ditët e fundit, në qendër të Tiranës, persona të panjohur m’u afruan në rrugë duke më...