17.07.2024 02:36
Home Tags Muzeu i Artit Mesjetar

Tag: Muzeu i Artit Mesjetar

UEFA publikon formcionin më të mirë të Euro 2024

Pas përfundimit të Kampionatit Europian, Gjermani 2024 tashmë është momenti i analizave dhe përzgjedhjes së lojtarëve më të mirë të këtij turneu. Por ndoshta...

Prezantohet Plani i Zhvillimit Profesional të Mësuesve, Manastirliu: Sistem i ri i karrierës, mbështetje...

Tiranë, 17 Korrik - Ministria e Arsimit dhe Sportit prezantoi sot Planin e ri të Zhvillimit Profesional të Mësuesve dhe Sistemin e ri të...

Pse PD nuk di të fitojë ?

Pse PD nuk di të fitojë ? Nga ARTUR AJAZI U bë vite që dëgjojmë të njëjtat fjalë, fjali, togfjalish, recitime dhe fjalime të...

Arvizu: “Pas 10 vitesh gjeta një Tiranë që ka ndryshuar kaq shumë për mirë”

Në ceremoninë e veçantë të organizuar nga Bashkia e Tiranës, ku u nderuar me “Çelësin e Qytetit” nga kryebashkiaku erion Veliaj, ish-ambasadori amerikan Aleksandër...

Sikur Trump të kishte vrarë Thomas Crooks-in!

Ose mund ta themi në sensin tonë: Sikur Aleks Nika të kishte vrarë Sali Berishën dhe jo Sali Berisha vrarë Aleks Nikën!? E gjithë...

Shëngjini tejmbushet me pushues/ Operatorët: Këtë korrik, rritje me 30 përqind të prenotimeve

Bregdeti i Shëngjinit edhe këtë korrik vazhdon të mbetet i preferuar, kryesisht nga shqiptaret e Kosovës, por nuk mungojne edhe te huajt. Çmimet konkuruese shihen...

E rëndë në Kosovë! Vajza e mitur përdhunohet dhe mbetet shtatzënë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Kosovë, ku një vajzë e mitur është përdhunuar dhe ka mbetur shtatzënë. Sipas policisë, vajza...

Kryebashkiakja e Parisit noton në lumin e Senës në prag të Olimpiadës

Kryetarja e Parisit, Anne Hidalgo, notoi të mërkurën në lumin e Senës, për t’u dëshmuar atletëve që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike...

“TimeOut”: Zbuloni shtatë plazhet më magjepsëse në Shqipëri

Nëse po kërkoni të gjeni paqe në një destinacion bregdetar, mos kërkoni më larg se Shqipëria – vendi më i nxehtë i pushimeve të...

Kriza që nuk ekziston me turizmin shqiptar

Nga Valdete Sinaj/ Ndërsa 4.5 milionë turistë të huaj hynë në Shqipëri në gjashtëmujorin e parë të vitit 2024, Shqipëria vijon të jetë në fokusin...