28.11.2023 04:35
Home Tags Piero D’Inzeo

Tag: Piero D’Inzeo

​”Festojmë me aleatin tonë”, NATO uron Shqipërinë për 111 vjetorin e Pavarësisë

NATO ka uruar Shqipërinë për Festën e Pavarësisë. “Ripostoni për t’u bashkuar me ne për të festuar Aleatin tonë #Shqipëri në #Ditën e Pavarësisë së...

Stoltenberg thirrje vendeve të NATO-s të mbështesin Ukrainën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u bëri thirrje anëtarëve të aleancës ushtarake që të vazhdojnë të mbështesin Ukrainën në luftën kundër Rusisë,...

Kënga patriotike më e kërkuar në Google, ja 2 këngët e tjera që e...

Eksperti i IT, Tom Kallanxhi tregoi në një intervistë për Euronews Albania se kënga me e kërkuar patriotike në Google është kënga “Mora fjalë”...

Serbia nuk do kuqezinjtë/ Presidenti i Federatës serbe: Zoti na ruajt nga Shqipëria!

Serbia është kualifikuar pas 14 vitesh në finalet e një kampionati Europian. Ashtu si edhe Shqipëria, në datën 2 dhjetor do të mësojë emrat...

Manaj sinjale Sylvinhos/ Sulmuesi i Kombëtares shqiptare një tjetër dygolësh në kampionatin turk

Rei Manaj është rikthyer në formën e tij më të mirë. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen në Turqi, ku sot ka shtuar edhe dy gola...

VIDEO/ Berisha i vetëm para varrit të Ismail Qemalit, ngatërrohet e harron nga të...

Sali Berisha ka mbetur i vetëm. Edhe në Vlorë në vendosjen e kurorës me lule tek varri i Islamil Qemalit tek Sheshi i Flamurit...

Bonus për pensionistët/ Festat, 5000 për të moshuarit. Shpërndarja nis nga 1 dhjetori

Pensionistët mund të tërheqin bonusin prej 5 mijë lekësh duke nisur që nga data 1 dhjetor. Në total parashikohet të përfitojnë 767 të moshuar...

Pavarësia/ Blinken uron shqiptarët: SHBA, krenare që punon me ju, mbështesim anëtarësimin tuaj në...

Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate për shtyp, ai...

Arbëreshët festojnë në Gjirokastër/ Artistët e bashkisë së San Marzanos sjellin folklorin e rrallë

Si pjesë e festimeve për ditën e Pavarësisë që përkoi edhe me ditët e Kulturës Arbëreshe në Gjirokastër ka performuar një grup artistësh amatorë...

Me flamuj, motorë dhe simbole Kombëtare, fotot pikante nga “Parada e Shqiptarëve” në Tiranë

Në Paradën e mbajtur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” nuk kanë munguar këngët e vallet shqiptare, mes të cilave “Mora Fjalë”, e cila është...