20.06.2021 09:37
Home Tags Porti i Durresit

Tag: Porti i Durresit

Horoskopi, dy shenjat me fat për sot

DEMI: Hëna është në shenjë dhe kjo është shumë e rëndësishme, në 48 orët e ardhshme do të keni hijeshi dhe aftësi për të menduar...

Fotolajm/ Rama thotë mirëmëngjes me pamjet nga grykëderdhja e lumit Shkumbin

Sikurse e ka bërë 'traditë' tashmë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një tjetër 'pjesëz' të vendit për të uruar mirëmëngjes. Në Facebook, Rama ka postuar...

A mundet të ndihmojë arkitektura për të shpëtuar planetin?

Çështjet e mjedisit janë vendosur në qendër të sfidave globale, ndërsa qyteti i Venecias po rihap përsëri dyert për Bienalen e Arkitekturës. Ekspozita e...

Argument/ Rruga e Irakut drejt rimëkëmbjes pas k aosit

Që nga p ërmbysja e Saddam Huseinit, një d espot i m bytur në g jak, Iraku ka kaluar nga k riza në l...

Fotolajm/ I riu afrikan i kthyer në një arbëresh të pasionuar

Traditat dhe trashëgimia e veçantë arbëreshe ka qenë ndër vite një pol atraksioni për shumë qytetarë të huaj, të cilët gjatë kontaktit të tyre...

Mbërrijnë 50 mijë doza Coronavac, Rama: Kalon mbi 1 milionë sasia e vaksinave në...

Mbrëmjen e sotme në aeroportin “Nënë Tereza kanë mbërritur 50,000 doza të vaksinës Coronavac. Lajmin e ka bërë me dije kreu i qeverisë Edi...

Hungaria ndal Francën/ Mediat franceze: Një dush i ftohtë për blutë

Franca e Didier Deschamps frenohet nga Hungaria teksa barazoi 1-1 në Puskas Arena të Budapestit në një ndeshje të dominuar totalisht prej saj. Skuadra...

Italia me shtatë ndryshime në formacion ndaj Uellsit

Sipas RAI Sport, 11-shja e Italisë që u testua në stërvitje këtë mbrëmje kishin shtatë ndryshime nga skuadra që mundi Zvicrën 3-0. Mancini tashmë...

Një nga destinacionet më tërheqëse, ja pse zyrtarët amerikanë urdhëruan turistët të qëndrojnë larg...

Një kanal minierash kripe i mbushur me ujë blu kristalor është bërë tërheqja e re turistike e Utah – por agjencitë po i urdhërojnë...

Palestinezët anulojnë marrëveshjen e vaksinave me Izraelin

Qeveria palestineze ka vendosur të anulojë marrëveshjen me Izraelin për shkëmbimin e dozave të vaksinës Pfizer, pasi ato të marra sot janë shumë afër...