29.05.2024 11:05
Home Tags RMV

Tag: RMV

Një vit nga protestat e dhunshme në Zveçan, u sulmuan policët dhe gazetarët! NATO:...

Në komunën e Zveçanit, në kundërshtim të kryetarëve shqiptarë të katër komunave veriore, serbët e Kosovës nisën protestat e tyre. Më 29 maj, protestat ishin...

“E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma”, Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë...

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në Konferencën Ministeriale e Zonës Europiane të Arsimit të Lartë ku ka folur për rëndësinë e arsimit....

Tirana mirëpret Konferencën Ministriale të Zonës Europiane të Arsimit të Lartë, Manastirliu: Shqipëria pikë...

Për herë të parë në rajon, Tirana mirëpret Konferencën Ministriale të Zonës Europiane të Arsimit të Lartë, ku po marrin pjesë ministra dhe autoritete...

Dhuna ndaj avokatit të Berishës, policia tregon detajet: Si ndodhi ngjarja

Policia e Tiranës tregon detajet rreth dhunimit të avokatit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Sokol Mëngjësi. Sipas bluve, ngjarja ndodhi rreth orës 08:50, në zonën...

Ish e dashura e Don Xhonit i jep fund beqarisë, publikohen fotot nga ceremonia

Ish e dashura e Don Xhon, modelja ruse Ariana Lirey i ka dhënë fund beqarisë. Ajo ka kurorëzuar dashurinë me partnerin e saj, me të...

LAJM I FUNDIT/ Goditet me grushte avokati i Sali Berishës, Sokol Mëngjesi

Sokol Mëngjesi, avokati i ish-kryeministrit Sali Berisha është goditur me grushte. Ngjarja raportohet se ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Ai është dhunuar nga persona ende...

DATAT/ “6 planete do të rreshtohen njëri pas tjetrit”, spektakël në qiell në fillim...

Gjashtë nga planetët e sistemit diellor janë gati të rreshtohen për të ofruar një pamje të rrallë. Më 3 dhe 4 qershor, Merkuri, Marsi,...

E kërkon Juventusi dhe Interi, por ylli i Genoas akuzohet për ngacmim seksual

Albert Gudmundsson është një nga emrat më të spikatur në javët e fundit në merkato, por atë e presin telashe. Ylli i Genovas është...

U hodhi molotov gazetarëve, arrestohet për vrasje të mbetur në tentativë militanti i Berishës

Policia e Tiranës ka ndaluar një person dhe proceduar një të dytë në lidhje me incidentet që u shënuan një ditë më parë në...

Media franceze “Figaro Nautisme”: Zbuloni shtatë vendet mahnitëse në Rivierën Shqiptare

Riviera Shqiptare shtrihet përgjatë detit Jon rreth 100 kilometra nga Vlora në veri, deri në Sarandë, që ndodhet në kufirin grek, sipas një artikulli...