25.07.2024 11:07
Home Tags Rregulla

Tag: Rregulla

Tjetër pakt PS-PD në Kuvend, ngrihet komision për mbikëqyrjen e KLSH, drejtimi i jepet...

Kuvendi miratoi sot ngritjen e komisionit për mbikqyrjen e KLSH me 90 vota pro, 1 abstenim dhe 4 kundër. Komisioni do të drejtohet nga Emilia...

“Reforma Zgjedhore”/ Deputetët pro dhe kundër marrëveshjes, ç’thanë para se të futeshin në Kuvend

Në një prononcim të shkurtër për gazetarët para derës së Kuvendit, teksa po futeshin në seancë, deputetët kanë komentuar paktin dhe dakordësinë e arritur...

“PD ka më shumë frikë nga të vetët”, Bamir Topi: Mazhoranca ka strukturë të...

Ish presidenti Bamir Topi e shikon Partinë Demokratike në inferioritet të plotë, e pamundur të sjellë entuziazëm. Ndryshe nga PS që është solide dhe...

Takim koordinues ndërinstitucional për trafikun e personave, Balla: Problem që asnjë komb nuk mund...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar një takim koordinues ndërinstitucional, me përfaqësuesit e Mekanizmit Kombëtar të Referimit që mbulojnë çështjet e trafikimit të...

Porto Palermo Festival rikthehet me edicionin e katërt, 12 mbrëmje me 12 artistë!

Porto Palermo Festival rikthehet edhe këtë sezon veror me edicionin e tij të katërt. Festivali i ideuar nga violinisti Olen Çesari kësaj here do të...

“Studio në Shqipëri”, Manastirliu me maturantët: Zgjidhni ofertën akademike të universiteteve tona

“Synojmë zgjimin e interesit për lëndët e mësuesisë dhe degët e kërkuara nga tregu i punës”. Tiranë, 25 korrik - Ministria e Arsimit dhe...

Sot dhe nesër Kuvend, kalon për votim drafti i dakordësuar PS-PD për ‘Zgjedhoren’! Çfarë...

Seanca e fundit plenare për këtë sesion parlamentar do të ketë axhendë të ngjeshur dhe është parashikuar që të zhvillohet në 2 ditë, ndërsa...

Açka dha dorëheqje si drejtuese e Komisionit të Medias, por Bardhi e kishte shkarkuar...

Deputetja Flutura Açka ka njoftuar sot se ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Komisionit të Medias, si dhe largimin nga Grupi i PD. Açka reagoi...

Tajfuni Gaemi godet Tajvanin/ Fundoset cisterna me 1.4 milionë litra naftë, tre të vdekur...

Një cisternë dhe një anije mallrash u fundosën, ndërsa tre anije të tjera u dëmtuan ndërsa tajfuni Geami goditi Tajvanin. Shirat e rrëmbyeshëm goditën...

“Lufta jonë është lufta juaj”/ Netanyahu takohet sot me Bidenin dhe Harrisin, çfarë pritet...

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, do të qëndrojë të enjten, më 25 korrik, në Shtëpinë e Bardhë, ku do të takohet me presidentin Joe Biden,...