20.05.2024 08:46
Home Tags Shpati i Elbasanit

Tag: Shpati i Elbasanit

Romancë me “killer-in” shqiptar? Trejsi Sejdini del në dosjen e SPAK

Nuk është hera e parë që emrat e vajzave të njohura të showbiz-it shqiptar të dalin në dosje hetimore që lidhen me personazhe krimi...

Tronditet Greqia/Tërmet 3.6 Rihter në Kretë

Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në orën 18:02 pasditen e së hënës në zonën e Kretës. Sipas Institutit Gjeodinamik,...

Veliaj në konferencën e Straife, me temë ‘Trendet e Reja në Bashkimin Europian’: Sot...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ftoi kompanitë ndërkombëtare që të zhvillojnë bizneset e tyre në Shqipëri. I pranishëm në konferencën e Straife,...

Largohet nga Reali, djali i Ancelottit fiton pavarësinë, emërohet trajner te Reims…

E përditshmja franceze ‘L'Equipe’ raporton këtë të hënë se djali i Carlo Ancelottit mund të jetë rrugës për në Stade de Reims sezonin e...

VOA: Autoritetet në Kosovë mbyllin degët e një banke serbe në veri

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion ky që...

Top Channel zbardh dosjen “NON GRATA” të Berishës: Lidhje korruptive me bosin nga Hasi

Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken publikisht më 19 maj 2021 shpalli ish presidentin dhe ish kryeministrin Sali Berisha person “non grata” për korrupsion...

Vdekja e presidentit Ebrahim Raisi, ushtria iraniane nis hetimet për shkaqet që çuan në...

Ushtria iraniane ka filluar një hetim për shkaqet që çuan në rrëzimin e helikopterit që mbante presidentin Raisi. Janë të shumta pyetjet dhe skenarët...

Përgjimet/ “Po krym punë me atë gru q**, të tjerët vdesin vetë”- U porosit...

Në planifikimin e vrasjes për dy vëllezërit Valter dhe Durim Bami, të porositur nga ish-deputeti i PS-së, si shenjë hakmarrje për vrasjen e vëllait...

Hakmarrje ndaj ish të dashurës? Ja e vërteta e intervistës Blero-Afrona

Blero Muharremi, ka qenë së fundmi i ftuar në ‘Reload’ në RTV Dukagjini. Ai ka folur për herë të parë për ‘podcast’-in që bëri...

Mbrojtja e lumit Vjosa, Rama: Radha të dëgjojmë komunitetet lokale, ja se ku dhe...

Rama: Hedhim një tjetër hap të rëndësishëm në mbrojtjen e lumit të Vjosës, i fundmi lum i egër në Europë, ku tanimë është hartuar...