03.10.2023 04:52
Home Tags Shtyhen kufizimet

Tag: shtyhen kufizimet

Specie në zhdukje! Breshkat e rralla të detit përballen me kërcënimin e gjuetisë pa...

Gjuetia e pandërprerë e breshkave të rralla të detit përgjatë bregut të Pakistanit po shton kërcënimin e mundshëm për mbijetesën e specieve tashmë të...

Këngëtarja Enca Haxhia i shpëton burgut, gjykata rrëzon prokurorinë

Nga e ana e Policisë është marrë informacion, se në ambientet e vilave pas Qendrës Tregtare TEG, po kultivohen bimë Cannabis Sativa, e dyshuar...

Pioli ‘ngre’ Murin e Verdhë në Milanello, i mëson lojtarët me zhurmën

Milani do të sfidojë Borussian e Dortmundit në “Signal Iduna Park”, në ndeshjen e dytë të grupit në Ligën e Kampionëve, teksa kuqezinjtë do...

Armenia vendos t’i bashkohet Gjykatës Penale Ndërkombëtare, tensionohen marrëdhëniet me Rusinë

Parlamenti armen ratifikoi të martën dokumentet e themelimit të Gjykatës Penale Ndërkombëtare, një institucion që në fillim të këtij viti, paditi presidentin rus Vladimir...

“Gërdeci”/ Gjyqi ndaj Mediut, Gjykata pranon thirrjen e Shkëlzen Berishës e Aldo Bumçit si...

GjKKO pranon kërkesën e SPAK për të thirrur si dëshmitarë Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin, ndërkohë që refuzoi të thërrasë si dëshmitarët e kërkuar...

Një Superligë e re? UEFA jep përgjigjen zyrtare

UEFA ka hedhur poshtë zërat e medias spanjolle mbi planifikimin e një formati të ri, model Superlige, që do të aplikohej nga viti 2027....

“Gjithçka do ju kthehet përmbys”, Meri Shehu paralajmëron shenjat e Horoskopit për tetorin

Muaji tetor parashikohet të jetë i vështirë sa i përket aspekteve kozmike. Në renditjen e muajit për “Rudina”, Meri Shehu paralajmëron ndryshime të forta, dimër...

Shqipëria ngjitet në vendin e 3-të në Barometrin Botëror të Turizmit për Janar-Korrik 2023

Shqipëria ka arritur të ngjitet në vendin e 3-të në Barometrin Botëror të Turizmit për periudhën Janar-Korrik 2023. Lajmin e ka bërë me dije...

Në luftë kundër kancerit të gjirit! Muaji tetor i kushtohet sensibilizimit të grave për...

“Tetori Rozë” dhe jo vetëm në fakt, duhet të na kujtojë për një kontroll rutinë të gjirit. Një eko, një mamografi shpëton jetë nëse...

Lekët dhe dashuria në tetor/ Astrologu Jorgo Pulla zbulon çfarë kanë parashikuar yjet për...

Astrologu i njohur, Jorgo Pulla, i ftuar në emisionin e “ABC-së së Mëngjesit”, krahas parashikimit të përgjithshëm të horoskopit për muajin tetor, ka lexuar...