07.12.2023 03:13
Home Tags Spitali memorial Rajonal i Fierit

Tag: spitali memorial Rajonal i Fierit

Dy muaj përjashtim nga Parlamenti/ Nisma e PS për të mbajtur larg Kuvendit grupin...

Në Parlament po përgatitet një rregullore e re e cila parashikon përjashtim deri në dy muaj për deputetët që bëjnë incidente në parlament, ndezin...

PS mbledh Kongresin më 8 Dhjetor! Zbardhet agjenda

Partia Socialiste mban Kongresin më 8 Dhjetor. Lajmi u konfirmua nga kryeministri Edi Rama gjatë Asamblesë së Zgjeruar të PS-së në Vlorë, ndërkaq ditën e...

Braçe kundërshton ligjin për lojërat e fatit: Lë hapësira që organizatat kriminale të ushtrojnë...

Deputeti socialist, Erion Braçe propozon që lojërat e fatit të jetë monopol i shtetit. Gjatë një mbledhje në Zoom të Komisionit të Ekonomisë, ai...

Propozimet për ndryshime në ligjin “Për median audiovizive”. AMA zhvillon Tryezën e parë të...

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka hedhur sot për konsultim ndryshimet e propozuara në ligjin “Për median audiovizive në Republikën e Shqipërisë”. Në tryezën e...

Mbillen 100 pemë te reja në Parkun e Liqenit të Farkës, Veliaj: “Kontribut konkret...

Në nder të 100-vjetorit të lindjes së themeluesit të shtetit modern të Azerbajxhanit, Heydar Aliyev, Tiranës iu shtuan edhe 100 pemë të reja në...

Rama i uron komunitetit hebre Hanukan: Festivali i Dritave, feston triumfin e dritës mbi...

Kryeministri Edi Rama i uron komunitetit hebre Hanukan, i njohur ndryshe si Festivali i Dritave që simbolizon triumfin e dritës mbi errësirën, të spiritualitetit...

Mbretëria e Bashkuar akuzon Rusinë për sulm kibernetik: Jemi hakeruar prej vitesh

Mbretëria e Bashkuar akuzon Shërbimin e Sigurisë së Rusisë, FSB, për një fushatë të vazhdueshme hakerimi kibernetik, duke synuar politikanët dhe zyrarët. Qeveria tha se...

Klasifikimi i Pizës: Rënie historike e rezultatit të Francës në matematikë

OECD publikoi renditjen e PISA-s më 5 dhjetor, duke paraqitur një vlerësim të aftësive të nxënësve 15-vjeçarë në fusha themelore si matematika apo të...

Vdekja Politike është madhështi, vdekja jetësore fatkeqësi!

MARSID GUPI Muaji nëntor, përveçse është muaj i festave të mëdha në rrafshin kombëtar është edhe muaji, në të cilin çdo vit mbahet panairi i...

Pamja futuriste e Jennifer Lopez në tapetin e kuq të ELLE Women, pozon me...

Jennifer Lopez dhe bashkëshorti i saj, Ben Affleck, u ngjitën në tapetin e kuq të ELLE Women in Hollywood Awards mbrëmjen e së martës. Dyshja...