23.09.2021 04:14
Home Tags Vizita e merkel

Tag: vizita e merkel

LSI në mes të katër rrugëve

Në fakt rrugët janë dy, njëra majtas dhe tjetra djathtas. Njëra tregon nga pushteti dhe tjetra nga opozita, por LSI ende nuk e ka...

Talebanët “grabisin” thesarin e Aleksandrit të Madh, ndër 5 më të rëndësishmit në botë,...

Muzeu i Kombëtar afgan në Kabul është mbyllur dhe koleksioni i Baktrianit, është zhdukur. “Nuk ju them dot se ku gjendet, është një argument...

Hena e plote vjen me ndryshime drastike/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 4 shenja...

Dashi Jeni duke përjetuar një situatë ku maturia është thelbësore. Kjo ka të bëjë edhe me dashurinë edhe me punën, kini kujdes. Demi Diçka mund...

Gjiknuri prezanton Spiropalin si drejtuese politike e qarkut Kukës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka prezantuar ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropalin si drejtuese politike të qarkut. Në...

Pacientët post-Covid, mjekja: Më të prekur moshat mbi 50 vjeç

Qytetarët që kanë kaluar koronavirusin dhe që vijojnë të vuajnë pasojat post-Covid nuk janë të paktë. Shefja e Pneumologjisë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, Silvana...

Punime në rrjet, këto zona në Tiranë nuk do të kenë drita për disa...

Disa zona do të mbesin pa energji ditën e nesërme në Tiranë, si pasojë e punimeve që po kryhen në rrjet. OSHEE bën me...

“Ronaldo do të jetë trajner i Man United pas 18 muajve”

Tim Sherwood ka parashikuar që Cristiano Ronaldo do të bëhet trajneri Manchester United në 18 muajt e ardhshëm. “Unë mendoj se është në rregull që...

Moderatorja shqiptare: Ish-in e kam mik, e ndihmova të zgjidhte unazën për të fejuarën

Moderatorja simpatike Lei Kraja ishte së fundmi e ftuar në emisionin “Ditë pas dite” të Fjodora Fjorës. Gjatë intervistës, Lei u ndal dhe te...

BE “godet” Apple: Një karikues për të gjithë telefonat celularë

Komisioni Europian po promovon përdorimin e një karikuesi të përbashkët për celularët, tabletët dhe kufjet, me këtë lëvizje që prek Apple më shumë se...

Veliaj dhe Kushi me drejtuesit e shkollave në Tiranë: Hyjmë në histori si viti...

27 Shtatori do ta gjejë Tiranën me 10 shkolla të reja, të rindërtuara nga e para. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i...