Napoli i Genaro Gatusso-s nuk po arrin të japë shenja jete pasi për llogari të javës së 20 të Seria A është mposhtur 0-2 nga Fiorentina në San Paolo. Përpara tifozërisë së vet skuadra e kaltër nuk mundi të shfaqte asgjë, ndërsa ‘vjollcët’ në minutën e 26 kaluan në avantazh falë Federico Chiesa-s.

Nga ky moment pritej reagimi i vendasve, por Fiorentina në pjesën e dytë me 19-vjeçarin Vlahovic realizoi golin e dytë dhe njëkohësisht golin që vulosi sfidën. Kjo ishte humbja e tretë radhazi për Napolin në ‘Seria A’, ndërsa në 2020 skuadra e kaltër nuk ka njohur rezultat tjetër përveç disfatës.

Pas ndeshjes Gatusso ishte tepër i mërzitur, pasi deklaroi: ‘Ne duhet ti kërkojmë falje tifozëve dhe qytetit pasi ndeshja ishte e turpshme. Nuk duhet të kërkojmë alibi, port ë marrim përgjegjësitë, nga unë i pari.”