Juventusi ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen e radhës kundër Brescias. Ndeshja ndërmjet tyre do të luhet sot prej orës 15:00. Trajneri Maurizio Sarri ka surpriza të forta në emrat e grumbulluar për sfidën e radhës në Serie A.Rikthehet Giorgio Chiellini me ekipin. Mbrojtësi grumbullohet për herë të parë pas dëmtimit të tmerrshëm dhe mund të marrë pak minuta në ndeshjen e nesërme.35-vjeçari ka luajtur vetëm një ndeshje këtë sezon.Cristiano Ronaldo ndalet dhe nuk do të grumbollohet kundër Brescias.

Portugezi është në formë fantastike, pasi ka shënuar në të gjitha ndeshjet e luajtura në vitin 2020. Sarri do ta pushojë dhe nuk do të rrezikojë 35-vjeçarin para ndeshjes me SPAL-in dhe Lyonin.