Pas suksesit me “Sanremon” dhe pas intervistave në televizionin italian, Alketa tani po pushon disa ditë në Alpet e Italisë. Ky është vendi i preferuar për Alketën dhe familjen e saj pasi edhe në fillim të këtij viti, kaluan disa ditë pushimi në po të njëjtin vend. Mëngjesin e sotëm si rrallëherë Alketa ka vendosur të publikojë një foto të djalit. Moderatorja e ka fotografuar vogëlushin Lionel teksa po shijon pamjen jashtë shtëpisë prej druri. “Djali im është një burrë i vogël. Rreze drite! Bekim i Zotit!”, shkruan Alketa.