Backdrop on the subject of astrology, child birth, fate, destiny, future, prophecy, horoscope and occult beliefs composed of Zodiac symbols, gears, lights and abstract design elements

Ky është horoskopi për muajin mars 2020. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Në fillim të këtij muaji në sferën sentimentale gjithçka do të jetë mirë sepse Venusi, në planetin e dashurisë, është në tranzit në qiellin tuaj. Fatkeqësisht, gjërat ndërlikohen dhe marrëdhënia mund të futet në krizë. Prandaj, përpiquni të gjeni një marrëveshje të mirë dhe të zgjidhni keqkuptime të panevojshme që sigurisht nuk ndihmojnë në konsolidimin e historisë tuaj. Nga dekada e parë e muajit Mërkuri është në një fazë shumë pozitive dhe akoma ndihmon në përmirësimin e dialogut. Zemrat e vetmuara që dëshirojnë të tërheqin pas vetes një person duhet së pari të kuptojnë nëse ka tërheqje të vërtetë.

Puna: Në sektorin profesional, Mërkuri kthehet të jetë shumë i favorshëm dhe përkundër disa vështirësive fillestare është e mundur të kryhet një projekt i vogël ose të përfundojë një marrëveshje të mirë, duke arritur të fitojë gjithashtu fitime të mira. Nëse filloni një bashkëpunim të ri profesional gjatë javës së parë të muajit, rezultatet do të jenë shumë të kënaqshme dhe mund të vazhdoni në të njëjtën rrugë për pak më gjatë. Sidoqoftë, Saturni ju paralajmëron të jeni shumë të kujdesshëm ndaj mashtrimit, duke shmangur besimin në premtime të rreme dhe investimin e parave në situata që nuk janë shumë të qarta dhe mund t’ju bëjnë të humbni shumë para.

Demi

Dashuria: Në këtë muaj të Marsit më në fund mund të arrini suksese të mëdha në dashuri dhe në familje. Venusi do të jetë me ju pothuajse gjatë gjithë muajit dhe për këtë arsye ju mund të zgjidhni çdo problem sentimental në mënyrën më të mirë. Edhe nëse jeni duke kaluar një krizë në çift, ndjenjat tuaja mund të kthehen të shkëlqejnë dhe gjithçka nga partneri juaj gjithashtu do të jetë më e këndshme për tu vlerësuar. Nëse jeni beqar, atëherë nuk duhet të humbisni asnjë mundësi që vjen para jush dhe duhet të filloni sulmin nëse ka dikush që ju tërheq shumë. Nën këtë qiell të shkëlqyeshëm për dashuri Cupidi mund të godasë edhe ata që nuk kanë dëshirë të ndryshojnë status!

Puna: Deri në mesin e muajit, puna mund të vuajë një periudhë të ngrirjes për shkak të planetit Mërkur i cili nuk do të jetë i favorshëm dhe nuk do të lejojë të kryejë disa projekte. Sidoqoftë, me Marsin, Jupiterin dhe Saturnin në pozita të shkëlqyera astrologjike mund të konsolidoni disa rezultate profesionale dhe të arrini qëllime të mira. Dielli është gjithashtu shumë pozitiv dhe ju jep optimizëm dhe besim më të madh në cilësitë tuaja. Ata që tashmë kanë një punë të shkëlqyer duhet ta përdorin këtë periudhë për të realizuar ide dhe projekte të reja.

Binjakët

Dashuria: Në këtë muaj të Marsit Binjakët do të kenë pak dëshirë të shprehin publikisht ndjenjat e tyre, edhe nëse ato janë të forta. Ata do të preferojnë të kalojnë momentet më romantike me partnerin e tyre larg vëmendjes. Sidoqoftë, do të ndjeheni të gatshëm ta lini veten të shkojë dhe kjo do të penalizojë histori dashurie. Për më tepër, nëse marrëdhënia juaj është e paqëndrueshme, kalimi i ri në qiellin e Venusit do të sjellë disa ndërlikime. Zemrat e vetmuara në vend të kësaj do të jenë në gjendje të përdorin javën e parë për tu takuar me dikë dhe gjithashtu të bëjnë miq interesant. Nëse marrëdhëniet lindin, megjithatë, ato do të jenë aventureske dhe do të kenë pak kohëzgjatje.

Puna: Që nga fillimi i muajit ju mund të përfitoni nga ndikimet e favorshme të Mërkurit që ju lejon të jeni shumë efikas në punë dhe të merrni përfitime të shumta ekonomike. Ju nuk keni pse të veproni në mënyrë të rastësishme, por duhet të studioni mirë lëvizjet për të realizuar strategjitë tuaja. Është një kohë me fat për të gjetur punë të mirë, për të zgjidhur një situatë të ndërlikuar burokratike dhe gjithashtu të merrni një lajm të shkëlqyeshëm. Horoskopi ju paralajmëron të jeni shumë të kujdesshëm me besimin që ju jepni njerëzve që ju njohin pak.

Gaforrja

Dashuria: Këtë muaj më në fund mund të ktheheni për të qenë më të qetë në një nivel sentimental, me kalimin e Venusit të favorshëm do të jeni të lumtur dhe të lirë për të treguar ndjenjat tuaja. Edhe ata që vijnë nga një periudhë shumë e vështirë në një nivel sentimental tani mund të gjejnë një zgjidhje dhe të bëjnë projekte të reja me partnerin e tyre. Sa për zemrat e vetmuara, Jupiteri në kundërshtim mund të krijojë disa iluzione dhe ndoshta do të tërhiqeni nga një person që nuk është i duhuri për ju. Prandaj përpiquni të mbani këmbët fort në tokë dhe të përfitoni nga pasimi pozitiv i Venusit që mund të sjellë dashuri tërheqëse.

Puna: Puna duhet të bëhet me kujdes maksimal, duke shmangur gabimet për shkak të shpërqendrimeve dhe pakujdesisë që mund të jenë fatale për suksesin e projekteve të ardhshme. Dielli është pozitiv deri në gjysmën e dytë të muajit, por nuk duhet të harrojmë se Jupiteri dhe Saturni janë në kundërshtim, prandaj ki kujdes nga çdo lëvizje. Do të jetë mirë të përpiqeni të gjeni fjalët e duhura para se të flisni dhe të përfshini të tjerët në projekte që mund të jenë shumë të rrezikshëm. Dhe në disa raste nuk është i përshtatshëm për ju, rreziku mund të jetë shumë i lartë.

Luani

Dashuria: Një periudhë mjaft e komplikuar në dashuri fillon për ju. Nëse nuk keni arritur të gjeni një zgjidhje të vlefshme për grindjet dhe keqkuptimet me partnerin tuaj, situata e përgjithshme mund të përkeqësohet. Planetët këshillojnë të përballen me diskutimet me qetësinë maksimale emocionale për të parandaluar përshkallëzimin e situatave të caktuara. Nëse klima e krizës vjen nga një e kaluar e gjatë, atëherë mund të ketë edhe një ndarje nga partneri juaj. Qielli nuk është shumë i favorshëm edhe për zemrat e vetmuara, të cilët kanë pak mundësi për të demonstruar cilësitë e tyre dhe zhgënjimet mund të jenë rreth tyre.

Puna: Sektori i punës do të jetë edhe më i komplikuar në këtë muaj mars, veçanërisht deri në dekadën e dytë. Mërkuri nuk është absolutisht i favorshëm dhe nuk do të ndihmojë shumë në intervistat në punë ose për lidhjen e kontratave dhe bashkëpunimeve. Sidoqoftë, në një muaj që duket se ka ngecur dhe nuk sjell ndonjë fat, qëllimi juaj do të jetë të filloni projekte të reja. Sipas vizionit tuaj, ju nuk duhet të qëndroni mirë dhe madje nëse kjo fazë është mjaft kritike, do të përpiqeni ta përballoni atë duke vendosur shigjeta të tjera në harkun tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Ju po kaloni një periudhë plot qetësi dhe emocione të reja, marrëdhëniet sentimentale dhe familjare po shkojnë mirë. Jupiteri dhe Saturni forcojnë çdo lidhje sentimentale dhe madje edhe dashuritë e reja që lindin nën këtë qiell janë të destinuara të zgjasin. Ata që tashmë jetojnë një lidhje mund të dialogojnë dhe sqarojnë çdo keqkuptim, konsolidimin e marrëdhënies dhe duke e bërë atë më të fortë dhe më të qëndrueshme. Gjatë këtij muaji Mars ata që janë vetëm dhe janë në kërkim të një personi të ri për ta dashur mund të fillojnë një fazë miqësie me sigurinë e pushtimit të zemrës së tij.

Puna: Gjatë kësaj periudhe puna vazhdon për mrekulli dhe rezultatet që mund të merrni do të jenë shumë të rëndësishme. Falë mbështetjes së Marsit, Jupiterit dhe Saturnit çdo lidhje pune do të mbështetet dhe do të vijë një mundësi e bukur për t’ju bërë të merrni më shumë fitime. Do të ketë gjithashtu një perspektivë të shkëlqyeshme për fillimin e një rruge të re në karrierë. Ju nuk keni pse të qëndroni mirë, por duhet të veproni duke kërkuar mbështetjen e të gjithë atyre njerëzve që besojnë në cilësitë tuaja. Venusi konfirmon një përmirësim në të gjithë sektorët që lidhen me tregtinë, por edhe ata që po përpiqen të depërtojnë në një profesion do të kenë rezultate të shkëlqyera.

Peshorja

Dashuria: Dashuria këtë muaj do të jetë pikë referimi juaj, por nga ana tjetër për ju është gjithmonë. Nëse jeni çift, do të jeni në gjendje t’i jepni partnerit tuaj gjithë vëmendjen që i nevojitet, pa shikuar se sa ju merrni në këmbim. Ndjesia juaj e fortë e altruizmit është e pamohueshme dhe me mënyrat tuaja do të ringjallni edhe fatin e një historie që ishte gati të rrëzohej. Zemrat e vetmuara më në fund mund të kthehen në buzëqeshje, veçanërisht në fund të muajit, kur do të ketë takime të nxehta dhe pikante. Sharmi juaj do ju bëjë të papërballueshëm dhe do të jetë e vështirë të mos bini në tundime.

Puna: Në këtë muaj puna mund të jetë shumë e dobishme me Mërkurin në qiell, gjë që ju jep mundësinë për të qenë efikas dhe me fat në aktivitetet e reja që synoni të vazhdoni. Edhe pse fillimi do të jetë interesant, gjithçka përmirësohet gradualisht dhe në fund të muajit do të ketë ngjarje shumë pozitive që ofrojnë mundësi të jashtëzakonshme pune. Mos i nënvlerësoni cilësitë tuaja dhe vazhdoni me të gjithë forcën tuaj duke u përpjekur të përfitoni nga gjurmët e momentit. Nëse keni arritur të dozoni mirë energjitë tuaja dhe të përfitoni nga mundësitë e favorshme, do të arrini qëllime të papritura.

Akrepi

Dashuria: Ata që lindin nga shenja falë ndikimit të Venusit këtë muaj do të veprojnë me rezultate të shkëlqyera për marrëdhëniet. Do të lëshoni energji pozitive, e cila do të tërheqë në mënyrë të konsiderueshme ata përreth jush. Kjo periudhë do të jetë shumë intensive, shqisat tuaja do të jenë në gatishmëri dhe do të përjetoni çdo moment thellësisht, veçanërisht në lidhje me dashurinë dhe ndjenjat. Ata që janë beqarë me këtë qiell të favorshëm, sigurisht që nuk do të përpiqen të gjejnë dikë që ta dashurojë, edhe nëse tregimet që do të zgjasin shumë, vështirë se do të lindin.

Puna: Në sektorin e punës nuk është e thjeshtë të veprosh, mund të ketë ndryshime për shkak të humbjes së vendit të punës, ose në zvogëlimin e fitimeve. Situata do të jetë kritike deri në pjesën e mesme të muajit, atëherë për fat të mirë do të zhbllokohet falë Jupiterit dhe Saturnit që janë akoma aleatët tuaj dhe mund të ofrojnë shumë mundësi. Nëse është e nevojshme të shtyni angazhimet e biznesit ose bashkëpunimet e paqarta profesionale dhe të shtyheni derisa të jeni të sigurt se ato do të sjellin diçka të mirë. Kujdes nga shpenzimet e panevojshme, të cilat mund të ndikojnë në një buxhet që tashmë është mjaft i lëkundshëm.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri është koha të provoni një lidhje ose të jetoni përvoja të reja. Nëse historia juaj e dashurisë nuk ka ndonjë problem, atëherë ky muaj do të shkojë pa probleme dhe pa një lajm të madh, por nëse në vend të kësaj do të dëshironit të rigjallëroni historinë tuaj të dashurisë, atëherë absolutisht duhet të bëni diçka për të shmangur zhgënjimin. Çiftet e martuar duhet t’i kushtojnë vëmendje të madhe marrëdhënieve jashtëmartesore të cilat krijojnë kriza të mëdha. Duke pasur parasysh emocionet për beqarët, nëse dëshirojnë të mund të përfitojnë nga shumë mundësi për të bërë pushtime.

Puna: Marsi rinovon energjitë tuaja mendore dhe optimizmin tuaj, në këtë muaj me siguri mund të arrini qëllime shumë të rëndësishme profesionale dhe ekonomike që nuk duhet të nënvlerësohen. Horoskopi rekomandon që të veproni deri në fund të muajit sepse Saturni është zhvendosur në qiell në dekadën e fundit. Në çdo rast, Dielli do të kthehet në mënyrë të favorshme në këtë periudhë dhe idetë mund të jenë me të vërtetë interesante, aq sa ato vlerësohen nga shumë njerëz. Bashkëpunimet mund të jenë shumë me fat dhe mundësi të mira për tu rritur mund të vijnë edhe nga jashtë.

Bricjapi

Dashuria: Në dashuri muaji Mars është veçanërisht i favorshëm. Çiftet do të jenë në gjendje të zgjidhin çdo problem që lidhet me keqkuptimet dhe dashuritë zhgënjyese. Niveli i erosit do të jetë i lartë dhe do të ndikojë pozitivisht në forcimin e marrëveshjeve. Dashuritë që lindin nën këtë qiell janë më të qëndrueshme dhe të përgjegjshme dhe mund të zgjasin një kohë të gjatë. Ata që kanë qenë në çift për ca kohë, do të kenë mundësi të mendojnë për një shtëpi të re ose bashkëjetesë. Beqarët do kenë mundësinë të rikuperojnë një dashuri të vjetër, ose mund të provojnë emocione të reja duke lënë anash disa aventura të bukura dhe intriguese.

Puna: Do të jetë një muaj me të vërtetë i shkëlqyeshëm dhe i rëndësishëm për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit falë planeteve Jupiteri, Marsi dhe Saturni. Do të jetë një periudhë e rilindjes profesionale dhe personale, me emocione më pak negative dhe një dëshirë më të madhe për të bërë. Është një muaj në të cilin do të jeni protagonistë dhe do të bëni zgjedhje të shkëlqyera. Në dekadën e parë do të favorizoheni edhe nga një rikuperim i shkëlqyer psikofizik, i cili do t’ju bëjë të fortë dhe vendimtar, dhe të gatshëm për të identifikuar mundësitë më interesante që do të promovojnë rritjen tuaj profesionale.

Ujori

Dashuria: Për Ujorin, fillon një periudhë mjaft e komplikuar për ndjenjat. Do të animoheni nga një frymë rebele që do t’ju bëjë të bëni hapa të gabuar. Në çiftet e konsoliduara dhe të qëndrueshme do të jetë disi e vështirë të gjesh sensualitetin dhe intimitetin e humbur, dhe kjo mund të çojë në prishjen e marrëdhënies. Në dekadën e dytë të muajit, diskutimet do të jenë të pashmangshme, dhe tensionet e vështira për t’u kontrolluar. Nëse keni ndërmend të ruani dialogun e kursyeshëm,lini mënjanë mëritë. Nëse jeni beqarë do bëni mirë të takoni njerëz të rinj.

Puna: Planet tregojnë probleme dhe pengesa për tu kapërcyer në këtë muaj të marsit, dhe disa nga këto janë vërtet të ndërlikuara për tu menaxhuar. Tensioni i akumuluar rrit nivelin e stresit dhe për këtë arsye nuk do të jeni në gjendje të punoni të qetë. Sidoqoftë, asgjë nuk ju pengon të merrni rezultate të mira në punë, në fakt ju gjithashtu mund të merrni disa lajme të mira dhe të zgjidhni disa blloqe profesionale që do t’ju japin fitime të mira. Për fat të mirë, fundi i muajit është i shkëlqyeshëm, Marsi dhe Saturni kalojnë nëpër qiellin tuaj dhe këto dy kalime të reja do të hapin dyert e reja në punë, me mundësi dhe bashkëpunime të ndryshme të destinuara për të zgjatur me kalimin e kohës.

Peshqit

Dashuria: Në këtë muaj, çiftet e qëndrueshme që duan njëri-tjetrin mund të planifikojnë diçka të rëndësishme për të ardhmen. Është një kohë e mirë për të zgjedhur të ndërmerrni hapa të rëndësishëm, megjithatë jeni shumë i apasionuar dhe madje nëse jeni duke kërkuar për një dashuri të përjetshme ju gjithashtu mund ta lini veten të shkojë në shkelje. Pra, për të mos bërë që ata që ju rrethojnë të vuajnë, është e rëndësishme të sqaroni dhe porosisni jetën tuaj të dashurisë. Jupiteri dhe Saturni mund të sjellin qetësi dhe gëzim për familjen, por edhe emocione për të jetuar për zemrat e vetmuara që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë.

Puna: Në këtë muaj të Marsit Dielli konfirmon një gjendje optimizmi në shenjë dhe falë Marsit dhe Saturnit në një pozitë të shkëlqyer gjithashtu puna është pozitive. Gjithçka që keni planifikuar në muajt e kaluar tani mund të konsolidohet, mund të arrini objektiva të ndryshëm që do të sjellin përfitime si nga këndvështrimi ekonomik ashtu edhe nga vetë personaliteti. E rëndësishme për ju do të jetë lavdërimi dhe kënaqësia, shpërblimi i shkëlqyeshëm pas shumë sakrificave. Avantazhe të mëdha gjithashtu për punë të pavarura, ndërsa lajmet e mira po vijnë për punëkërkuesit.