Rudina Dembacaj ka reaguar ashpër pas statusit të një zonje, identitetin e të cilës nuk e ka bërë publik. Në status zonja shkruan: “Edi Rama dhe Rudina Dembacaj kanë qenë top news këto 10 ditë në ‘portalet sociale’, njëri nga sikleti i situatës, e tjetra nga lezeti për dashuriçkat në kohë kolere do me bo lajm…kam bërë report dhe unfollow 5 gazeta online mos ta shoh më këtë seksin e Lezhës duke promovu dashurinë e vetë. Nuk e di ku përbën lajm kjo femër”.

Pas këtij statusi, Rudina ka kërkuar mendimin e ndjekësve dhe ka publikuar edhe fotot e vajzës së “zonjës”.

“Kjo është vajza e zonjës në fjalë, vajza e saj godet sërish”, ka shkruar Rudina krah këtyre fotove.