Aktorja e humorit, Rudina Dembacaj, tregon për herë të parë si e ka pritur familja e saj lajmin për ndarjen nga bashkëshorti dhe lidhjen me ish-deputetin Mark Frroku.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të fansace në disa story që publikon në Instagram, Rudina tregon se ashtu si çdo familje, edhe familja e saj e ka pritur lajmin e ndarjes me shumë mërzi dhe trishtim, ama siç shton aktorja, duke e mbështetur në çdo çast atë.

Në foton e publikuar, aktorja shfaqet duke gatuar me Markun, duke treguar edhe njëherë dashurinë e madhe mes çiftit të sapo zyrtarizuar.

foto galeri

  • foto galeri
  • foto galeri

Pyetje: Si i thërret vajza juaj Markut?
Rudina: Xhaxhi makuuu

Pyetje: Si e kanë pritur familjarët e tu kur u ke thënë që do ndahesh dhe që je lidhur me Markun?
Rudina: Si çdo familje që dëgjon ndarjen! Mërzi, trishtim, etj. Por ama shumë mbështetje! Falë familjes sime unë nuk jam ndjerë kurrë vetëm! Ka parë prindër që hiqen si të “emancipuar” dhe me nivel, por kur vjen dita për të mbështetur vajzën, kanë turp nga fisi.